Sposób na długotrwały manicure

Sposób na długotrwały manicure

4 lipca 2015 0 przez Blog4Women

nail-657597_640Kobiety uwielbiają długie rozmowy o paznokciach. Spędzają mnóstwo czasu w drogeriach, wybierając najmodniejszy lakier sezonu. Zmywanie poprzedniego koloru, piłowanie, nakładanie odzywki, precyzyjne nałożenie nowego lakieru i potraktowanie go utwardzaczem wymaga dużo czasu i skupienia. Mimo, że cały rytuał jest lubiany przez kobiety, wykonywanie nowego manicure’u średnio co dwa dni, może się okazać uciążliwe. Zmywanie naczyń, praca w ogrodzie czy nawet pisanie na klawiaturze sprawiają, że lakier szybko odpryskuje. Zaniedbane paznokcie wyglądają nieestetycznie i świadczą źle o kobiecie. Z tego powodu przemysł kosmetyczny zaczął produkować substancje, cechujące się dłuższą trwałością.

Przygotowanie paznokci

Manicure hybrydowy będzie wyglądał dobrze tylko wtedy, gdy wykona go doświadczona kosmetyczka. Wykonywanie zabiegu stało się modne już w 2010 roku. Jego zalety to utrzymywanie się na płytkach przez około dwa tygodnie. Na początku należy odpowiednio przygotować dłonie. Trzeba wypiłować paznokcie, tak by uzyskać zamierzony kształt. Pilnik nie może być stępiony, a jego ruch musi być kierowany tylko w jedną stronę. Jeśli będziemy piłować, przesuwając pilnikiem w tę i z powrotem, paznokcie będą się szybko łamać. Cała ich powierzchnia musi być odsłonięta. W tym celu likwiduje się skórki, za pomocą olejku, płynu oraz cążków. Płytka zostaje następnie pokryta substancją matującą. Jest to ważne, gdyż niektóre paznokcie są naturalnie tłuste, co nie pozwala na utrzymywanie się lakieru. Specjalny żel, nałożony na płytkę zostaje utwardzony w świetle lampy UV.

Zdobienie paznokcia

Odpowiednio przygotowana płytka może zostać pomalowane lakierem. Easy Nails oferuje szeroki wybór kolorów i odcieni. 258 barw pozwala dopasować paznokcie do każdego stylu i zadowolić nawet najbardziej wymagających klientów. Rodzaj zdobienia zależy od gustu i panujących trendów. Obecnie odbiega się od traktowania każdej płytki tym samym kolorem. Podczas wykonywania manicure’u hybrydowego możliwe jest nałożenie wymyślnych wzorów, a nawet drobnych kamyczków.

Manicure hybrydowy zapewnia piękne i lśniące paznokcie na bardzo długi czas. Jest zdecydowanie wygodniejszy i zdrowszy niż przyklejanie tipsów. Warto poszukać inspiracji na portalach tematycznych, aby ułatwić sobie wybór jak najlepszych wzorów i barw.