Modne stylizacje paznokci

Modne stylizacje paznokci

2 sierpnia 2016 0 przez Majka

hand-556763_640

Dla wielu kobiet styl to zabawa kolorami i wzorami, najlepiej w zgodzie z aktualnymi trendami. W przypadku paznokci też można uniknąć rutyny i zdecydować się na nieco bardziej ekstrawagancki manicure. Lakier hybrydowy poza swoimi różnymi zaletami otwiera szereg możliwości jeśli chodzi o wykonanie zdobień. Od klasycznego frencha, aż po najbardziej fantazyjne wzorki.

Trendy w manicure
Czerwony lakier na paznokciach zawsze pozostaje w modzie, podobnie jak cieliste odcienie. Jednak wielu kobietom znudziły się już jednokolorowe paznokcie i chciałyby spróbować czegoś innego. W ostatnim czasie bardzo modny jest kolorowy french, czyli użycie dowolnego koloru zamiast białego wykończenia. Popularne są również zwierzęce i geometryczne wzory, w dowolnym zestawieniu kolorystycznym. Od niedawna coraz więcej kobiet wybiera metaliczne barwy lub decyduje się na zdobienia w postaci złotych drobinek lub kryształków. Modny staje się też mat, zwłaszcza na czarnym lakierze. W profesjonalnych salonach kosmetycznych można dowolnie bawić się kolorami i wzorami, tworząc rozmaite kompozycje na paznokcie, również korzystając z lakierów hybrydowych.

Żel czy hybryda?
Decydując się na zdobienie paznokci, warto zadać sobie pytanie, jaki typ manicure będzie nam najbardziej odpowiadać. Stylizacje żelowe są bardzo trwałe, nie ma obaw o złamanie paznokcia dzięki nałożeniu naprawdę grubej warstwy. Dodatkowo dają możliwość sztucznego przedłużenia paznokci za pomocą tipsów lub formy żelowej. Jest to dobre rozwiązanie w przypadku osób, które mają zniszczone lub bardzo krótkie paznokcie. Minusem jest problem z usunięciem manicure. W tym celu trzeba użyć frezarki, aby zedrzeć utwardzoną na paznokciu masę. Jest to bardzo niszczące dla płytki paznokcia. Tego problemu można uniknąć przy manicure hybrydowym. Ściąga się go przy użyciu wacików nasączonych acetonem, co sprawia że płytka pozostaje w dobrej kondycji. Lakier hybrydowy jest mniej trwały, chociaż też wykazuje dużą odporność na zarysowania i pęknięcia. Jest to dobre rozwiązanie dla osób, którym zależy na zdrowiu i dobrej kondycji ich paznokci.

Pielęgnacja dłoni po zabiegu
Niezależnie od tego, jaki typ manicure się preferuje, ozdobione paznokcie wyglądają dobrze tylko wtedy, jeśli ma się zadbane dłonie. Podstawą jest oczywiście higiena i krem nawilżający, który najlepiej jest stosować jak najczęściej. Jeśli dłonie są bardzo przesuszone i mają tendencje do pękania, warto pomyśleć o zabiegu parafinowym. Dzięki temu zmarszczki zostaną zredukowane, a skóra stanie się gładka i bardzo miękka. Kąpiel parafinowa jest zalecana szczególnie w okresie jesienno-zimowym.