Jak pozbyć się włosów na dłużej?

Jak pozbyć się włosów na dłużej?

2 sierpnia 2016 0 przez Majka

woman-1426435_640

W dzisiejszych czasach wiele kobiet zabiega o atrakcyjny wygląd. Pośród licznych zabiegów poprawiających estetykę ciała, jednym z podstawowych jest usuwanie zbędnego owłosienia. Dotyczy to już nie tylko nóg i pach, ale prawie całego ciała. Depiluje się niemal wszystkie partie ciała, pozostawiając jedynie włosy na głowie, brwi i rzęsy. Dlatego dla własnego komfortu warto wybrać taką metodę, która pozwoli zachować gładką, bezwłosą skórę na dłużej.

Co wybrać?
Prawie każda kobieta próbowała usuwać owłosienie na własną rękę, goląc się przy użyciu maszynki pod prysznicem. Jest to dość proste i stosunkowo tanie, jednak włoski bardzo szybko odrastają, dlatego zabieg trzeba powtarzać kilka razy w tygodniu, co bywa uciążliwe. Do tego dochodzą zranienia, powstałe w wyniku zacięcia się maszynką. Alternatywą jest użycie kremu do depilacji, dzięki czemu można uniknąć skaleczeń, jednak ten sposób wymaga poświęcenia większej ilości czasu. Co więcej, efekt również jest krótkotrwały, ponieważ cebulki włosów nie są usuwane. Jeśli chce się uzyskać gładką skórę na dłużej, warto pomyśleć o depilacji woskiem. Jest to dość bolesny zabieg, ponieważ włoski są wyrywane razem z cebulkami, ale za to można cieszyć się ich brakiem nawet do kilku tygodni.

Depilacja woskiem
Usuwanie owłosienia przy pomocy wosku to dość skomplikowany zabieg. Włoski muszą być wyrywane pod kątem około 45 stopni, przeciwnie do kierunku wyrastania włosów, a materiał z woskiem odrywany od skóry z odpowiednią prędkością. Można przeprowadzać depilację w warunkach domowych, ale jeśli nie ma się odpowiedniego doświadczenia efekt może być niezadowalający. Z tego powodu warto wykonać depilację w profesjonalnym salonie kosmetycznym, gdzie odpowiednio przeszkolona osoba zadba o to, by włosy były usunięte zgodnie z zasadami, dzięki czemu ból będzie mniejszy, a skóra pozostanie zdrowa. Kosmetyczka zadba o odpowiednie nawilżenie i ukojenie skóry po zabiegu.

Zalety depilacji
Depilacja woskiem pozwala zachować gładką skórę na długo, jednak nie jest to jedyna zaleta tego zabiegu. Oprócz względów czysto estetycznych, warto zdecydować się na depilację woskiem jeśli ma się bujne owłosienie w dowolnej partii ciała z uwagi na higienę. Bezwłose ciało mniej się poci i wydziela mniej łoju, dzięki czemu łatwiej zadbać o odpowiedni zapach ciała i zapobiegać powstawaniu wyprysków na skórze. Codzienna higiena również staje się bardziej skuteczna, ponieważ ze skóry bez włosów łatwiej się usuwa wszelkie zanieczyszczenia oraz wydzieliny gruczołów łojowych.