Manicure hybrydowy od podstaw

Manicure hybrydowy od podstaw

3 czerwca 2015 0 przez Majka

6470350687_97164ab0ca_o(1)Manicure hybrydowy to metoda stylizacji paznokci, do której wykorzystuje się specjalny lakier utwardzany przy pomocy lampy UV. Lakier ten łączy w sobie paletę barw i łatwość nakładana klasycznego lakieru do paznokci z wysoką trwałością żelu. Aby prawidłowo wykonać manicure hybrydowy, potrzebna jest baza, top, blok polerski do zmatowienia płytki, drewniane patyczki do odepchnięcia skórek, odłuszczacz, lampa UV oraz folia do zdejmowania lakieru hybrydowego.

W pierwszej kolejności należy nadać paznokciom odpowiedni kształt. Najlepiej zrobić to za pomocą pilniczka. Następnie przy pomocy drewnianych patyczków odpychamy na bok wszystkie skórki, które mogłyby zepsuć dobry efekt nałożenia lakieru. Potem należy zmatowić powierzchnię płytki paznokcia przy użyciu bloczka polerskiego. W ten sposób uzyskamy lepszą przyczepność lakieru. Można także nałożyć preparat odtłuszczający, dzięki któremu przyczepność płytki paznokcia będzie jeszcze większa, zwiększy się także ogólna trwałość manicure’u.
Na tak przygotowane paznokcie można nałożyć bazę, która również musi zostać utwardzona lampą UV. Następnie na płytkę paznokcia nanosi się jedną lub dwie warstwy lakieru. Każdą z nich trzeba osobno utwardzić. Przy skórkach należy zachować lekki odstęp, a krawędź paznokcia zablokować. Na końcu nakładany jest top, po którym również należy umieścić paznokcie pod lampą UV.

Średni czas wykonania manicure’u hybrydowego to 40 minut. Wszystko zależy od tego, czy chcemy mieć nałożony jeden kolor i czy chcemy mieć wykonane zdobienia. Zdejmowanie hybrydy trwa natomiast około 15 minut.
Zarówno na nałożenie lakieru hybrydowego, jak i na jego zdjęcie, najlepiej umówić się do profesjonalnego salonu kosmetycznego (np. Easy Waxing). Manicure hybrydowy możemy wykonywać tak często jak tylko chcemy. Jeśli więc podoba nam się ta metoda, to salon możemy odwiedzać mniej więcej co 3 tygodnie. Tyle czasu bowiem utrzymują się efekty tego rodzaju manicure’u. Zabieg ten jest całkowicie bezpieczny (nawet dla alergików), a jedynym przeciwwskazaniem są choroby paznokci, np. grzybica lub drożdżyca.