Jaki rodzaj manicure wybrać?

Jaki rodzaj manicure wybrać?

15 lipca 2016 0 przez Majka

photo-1459164648438-af647b154e96

Manicure stanowi podstawę pielęgnacji dłoni zarówno ze względów estetycznych, jak i higienicznych. Zadbane dłonie i paznokcie nie rzadko są naszą wizytówką, dlatego warto o nie zadbać. Przynajmniej raz w tygodniu należy poświęcić im chwilę lub oddać się w ręce profesjonalistów. Rynek kosmetyczny oferuje wiele rodzajów manicure’u, więc każda kobieta na pewno znajdzie idealny zabieg dla siebie.

Rodzaje manicure’u 

Pielęgnacja paznokci w domowym zaciszu wymaga powtarzania jej przynajmniej raz w tygodniu. Wizyta w profesjonalnym salonie kosmetycznym wystarcza czasem na kilka tygodni. Ponadto salony kosmetyczne oferują wachlarz usług i zabiegów na dłonie. Najbardziej znanym jest manicure klasyczny zwany także tradycyjnym. Polega on na indywidualnym dobraniu odpowiednich dla skóry preparatów i zabiegów oraz nadaniu paznokciom odpowiedniego kształtu za pomocą szklanych lub papierowych pilników. Odmianą manicure’u klasycznego jest manicure biologiczny. Do jego wykonania używa się jedynie naturalnych preparatów i wyklucza się metalowe narzędzia. Manicure Spa natomiast jest zabiegiem relaksacyjnym. Polega na połączeniu aromaterapii z masażem dłoni. Ciepły manicure to kąpiel w ciepłych substancjach, np. w parafinie. Jego działanie jest silnie złuszczające i nawilżające dlatego poleca się go szczególnie latem i jesienią. Latem natomiast zaleca się wykonanie manicure’u zimnego polegającego na hydromasażu z dodatkiem odpowiednich kapsułek i ziół. Ciekawym przypadkiem jest manicure japoński, który polega na energicznym wcieraniu w płytkę paznokcia witamin i minerałów. Następnie nakłada się specjalny puder, dzięki któremu paznokcie mają piękny i naturalny wygląd. Dla silnie zniszczonych i bardzo słabych paznokci poleca się manicure terapeutyczny, który ma na celu regenerację bardzo zniszczonej płytki.

Malowanie paznokci 

Każda kobieta bardzo dobrze wie, że pomalowane paznokcie na zadbanych dłoniach wyglądają pięknie. Można je pomalować klasycznym lakierem do paznokci. Chociaż kosmetyczka nakłada lakier na specjalną bazę podkładową i utwardza top coatem, efekt utrzymuje się maksymalnie półtora tygodnia. Nie ma też możliwości przedłużenia paznokcia. Taka możliwość zapewniają tipsy, które utrzymują się nawet do 4-5 tygodni. Jednak niszczą paznokcie. Świetną alternatywą dla tipsów są zatem paznokcie hybrydowe. Chociaż także nie mają możliwości przedłużania paznokci, są całkowicie zdrowe dla płytki. Lakiero-żel utrzymuje się nawet do siedmiu tygodni. Warto więc wybrać się do salonu kosmetycznego i znaleźć idealny zabieg dla siebie.