Angielski dla każdego

Angielski dla każdego

19 lipca 2016 0 przez Majka

students-702088_640

Język angielski jest międzynarodowym językiem nauki, polityki, handlu i dyplomacji. Posługuje się nim ponad 1,5 miliarda ludzi na wszystkich kontynentach. Jego znajomość w dzisiejszych czasach jest więc obowiązkowa. Pomaga nie tylko porozumieć się z większością ludzi na świecie, ale także umożliwia znalezienie lepszej pracy czy podjęcie studiów na międzynarodowych, renomowanych uczelniach. Jeżeli nie znasz jeszcze języka angielskiego – nic straconego! Istnieje wiele sposobów i metod, które szybko i skutecznie nauczą Cię płynnego porozumiewania się z obcokrajowcami.

Dlaczego warto uczyć się angielskiego?

Po pierwsze wraz ze znajomością języka zyskujemy świetne narzędzie komunikacji. Wybierając się do jakiegokolwiek kraju, będziemy mogli porozumieć się niemal z każdym. Dzieje się tak dlatego, że prawie wszyscy znają podstawy języka angielskiego. Stał się on najbardziej uniwersalnym językiem mówionym, jaki powstał. Dobra znajomość języka jest również podstawą do zdawania międzynarodowych egzaminów i uzyskania certyfikatu, dzięki któremu stajemy się bardziej atrakcyjni na rynku pracy. Dzięki specyficznym konstrukcjom gramatycznym, uczymy się analitycznego myślenia. Badania udowodniły, że myśląc w obcym języku, angażuje się inne partie mózgu, niż gdy myślimy w języku ojczystym. Ważny jest fakt, że znajomość języka angielskiego wpływa na nasze samopoczucie – dokładnie tak samo, jak każda nowa umiejętność, którą nabywamy. Podwyższa się nasza samoocena, a i mózg jest non stop trenowany i odpłaca się za to poprzez produkcję większej ilości endorfin.

Jak i gdzie najlepiej podjąć naukę?

Uczyć można się na wiele sposobów. Istnieje wiele kursów językowych na płytach DVD, kasetach magnetofonowych czy w formie książkowej. Coraz więcej jest również darmowych kursów dostępnych w Internecie. Udowodniono, że już 15 minut nauki każdego dnia pozwala osiągnąć satysfakcjonujące rezultaty. Ważna jest jednak systematyczność i zaangażowanie oraz czerpanie wiedzy z różnych źródeł. Dzięki ogólnodostępnemu Internetowi, to ostatnie nie powinno stwarzać najmniejszego problemu. Najbardziej poleca się natomiast zapisanie się do szkoły językowej, np. szkoła angielskiego Częstochowa. W domu nauczysz się dobrze słuchać i rozumieć oraz pisać. Jednak to właśnie zajęcia z lektorem pozwalają na naukę płynnej mowy oraz pozbycie się skrępowania związanego z używaniem obcego języka. Nigdy nie jest za późno, więc warto zainwestować w siebie i swoją przyszłość już teraz.