Gładkość całego ciała

Gładkość całego ciała

14 lipca 2016 0 przez Majka

girl-swag-1382939_640

Kobiecość to nie tylko zwiewne sukienki, perfumy i piękna biżuteria. To także ogrom pracy i czasu poświęcanego na dbanie o wygląd ciała. Ćwiczenia fizyczne, dieta, makijaż i mnóstwo zabiegów pielęgnacyjnych, by ciało było zawsze atrakcyjne i zawsze w formie. Jednym z ważniejszych elementów wyglądu jest gładka i zdrowa skóra.

Gładkość jest w cenie!
Obecnie trendem jest to, by całe ciało kobiety było gładkie. Nie chodzi już tylko o łydki i pachy, ale także przedramiona, uda i okolice bikini. Coraz więcej kobiet decyduje się też na usuwanie owłosienia twarzy, zwłaszcza wąsika, który nieestetycznie wygląda i potrafi dostarczyć wielu zmartwień. Kobiety chcą mieć zadbane, nieowłosione ciało, które będzie podobać się mężczyznom. Można powiedzieć, że brak włosków, zwłaszcza na kobiecych łydkach, stał się swego rodzaju normą.

Jak to osiągnąć?
Jest wiele sposobów na pozbycie się zbędnego owłosienia z dowolnych okolic ciała. Najbardziej popularnym z nich jest golenie przy użyciu maszynek jednorazowych. Niestety, po wykonaniu takiego zabiegu włoski bardzo szybko odrastają, przez co często trzeba go powtarzać, a to bywa uciążliwe. Do tego dochodzą skaleczenia, jeśli golenie wykonuje się w pośpiechu lub stępioną maszynką. Efekt? Poraniona skóra z nieładnymi rankami i szybko odrastające, nieprzyjemne w dotyku włoski. Inną metodą jest depilacja woskiem. Daje ona efekt na wiele dłużej, skóra pozostaje gładka nawet przez kilka tygodni. Dzieje się tak dlatego, że włoski są wyrywane wraz z cebulkami, dzięki czemu odrastają wolniej, w mniejszej ilości i są słabsze. Tej metody można używać do usuwania owłosienia z całego ciała, również z twarzy. Minusem jest to, że trzeba bardzo uważać przy wykonywaniu tego zabiegu, zwłaszcza przy depilacji wrażliwych okolic, ponieważ można uszkodzić naskórek. Dlatego najlepiej wybrać się do profesjonalnego salonu kosmetycznego, gdzie można uniknąć zbędnego ryzyka.

Depilacja w salonie
Jeśli zdecydujesz się na depilację woskiem, pamiętaj, że najlepsze efekty osiąga się, jeśli włoski mają ok 1 cm długości. Zabieg bywa bolesny, ale jest to ból krótkotrwały i w dużej mierze uzależniony od partii, którą się depiluje. Niezależnie od tego, z której części ciała pragniesz usunąć włosy, w gabinecie kosmetycznym masz pewność, że jesteś w dobrych rękach. Profesjonalista zadba o to, by depilacja była wykonana prawidłowo, a skóra nie była podrażniona po zabiegu dzięki specjalnym preparatom kosmetycznym. Po wszystkim możesz cieszyć się komfortem gładkiej skóry nawet do kilku tygodni.