Zagospodarowanie poddasza

Zagospodarowanie poddasza

17 grudnia 2019 0 przez Blog4Women

W wielu domach poddasze stanowi miejsce zupełnie nieużytkowe. Wystarczyłoby jednak trochę wkładu finansowego pracy i na poddaszu mogą powstać dodatkowe pokoje dla dzieci czy gości. Jak to zrobić w kilku prostych krokach.

Okna na poddasze

Wybór okien na poddasze to bardzo indywidualna sprawa. Należy jednak pamiętać, żeby były ergonomiczne, energooszczędne i dawały dużo światła. Należy również wziąć pod uwagę łatwość w utrzymaniu. Okna dachowe brudzą się częściej niż standardowe okna i dlatego powinno się je dać łatwo myć.

Sufit i ściany na poddaszu

Do aranżacji poddasza warto użyć materiałów lekkich i łatwych w montażu. Sucha zabudowa wnętrz to doskonałe rozwiązanie dla tego typu prac. Zastosowanie płyt kartonowo-gipsowych daje niemal nieograniczone możliwości. Ponieważ ścianki zbudowane tą metodą są bardzo lekkie i nie obciążają konstrukcji, mogą być stawiane w dowolnych miejscach.W ten sposób można zrobić bardzo ładne pokoje i zagospodarować nieużywane poddasze.

Sufit na poddaszu również może być zrobiony za pomocą suchej zabudowy. Stosując pod płyty specjalną wełnę mineralną można bardzo skutecznie ocieplić poddasze. Dodatkowo zastosowanie wełny mineralnej tworzy barierę ognioodporną. Ogromną zaletą tego typu sufitu, jest to, że maskuje stary zniszczony sufit.

Gdzie jeszcze można wykorzystać suchą zabudowę wnętrz?

Sucha zabudowa wnętrz to coraz częściej wybierane rozwiązanie przez inwestorów i projektantów wnętrz. Jest to rozwiązanie bardzo ekonomiczne i oszczędzające czas. Lekkość materiałów i łatwość montażu to największa ich zaleta. Ten rodzaj rozwiązania sprawdza się nie tylko w budownictwie jednorodzinnym, ale również w hotelach, restauracjach i wszelkiego rodzaju budynkach użyteczności publicznej.

Sufity podwieszane pełnią funkcję nie tylko dekoracyjną. Służą do obniżenia zbyt wysokiego mieszkania, zamaskowanie starego, brzydkiego sufitu, jak również pozwalają maskować różne instalacje przebiegające pod sufitem.

Wykonanie prac przy pomocy suchej zabudowy nie jest trudne, niemniej jednak warto zwrócić się o radę i fachowe wykonanie do profesjonalistów. Znaleźć ich można tutaj: https://termobud.com.pl.