Zadbaj o swoje stopy latem

Zadbaj o swoje stopy latem

15 czerwca 2015 0 przez Blog4Women

feet-639711_640W dzisiejszych czasach wielu mężczyzn odwiedza salony kosmetyczne. Co więcej nie wstydzą się tego i często można od nich usłyszeć, że dopiero co mieli robiony manicure lub inny zabieg pielęgnacyjny. Pojawia się jednak pytanie, czy tak samo intensywnie dbają o swoje stopy?

Przeciętny mężczyzna często ogranicza dbanie o swoje stopy do umycia ich i obcięcia paznokci. Czasem to może jednak wystarczyć, aby bez skrępowania wyjść na plażę w odkrytych sandałach. Dlatego jeśli większość panów nie odczuwa lęku przed wizytą u kosmetyczki, to czemu nie mieliby skorzystać z jej pomocy także w kwestii pielęgnacji stóp?
Każdemu mężczyźnie, który bezskutecznie walczy ze zrogowaciałym naskórkiem można polecić pedicure frezarkowy. Nie zawsze jednak przynosi on pożądane efekty, dlatego ostatnio gabinety kosmetyczne wprowadziły do swojej oferty pedicure callus peel.

Jest to zabieg, który opiera się na wykorzystaniu organicznych kwasów, dzięki którym stopy będą naturalnie piękne i miękkie. Wykonuje się go w kilku etapach. Najpierw kosmetyczka przygotowuje kąpiel dla naszych stóp. Na czyste osuszone stopy nakładane są następnie specjalne plastry, nasączone kwasami naturalnymi. Aby miały lepsze działanie, stopy owija się szczelnie folią. Po około 10-15 minutach można usunąć folię oraz plastry. Zmiękczony naskórek oraz zrogowacenia usuwa się przy pomocy specjalnego plastikowego nożyka i ewentualnie frezarki. Dodatkowo można jeszcze wygładzić skórę pięt delikatnym frezem. Na sam koniec na stopy nakłada się nawilżający i odżywiający krem.

Pedicure ten ma nie tylko właściwości upiększające, ale także lecznicze. Jest świetnym i szybkim sposobem na pozbycie się zrogowaciałego i przesuszonego naskórka z męskich stóp. Polecany jest zwłaszcza panom, którzy mają problem z pękającą skórą pięt.
Warto poddać się takiemu zabiegowi nie tylko z okazji zbliżającego się lata. Zimą również może okazać się potrzebny, zwłaszcza kiedy mężczyźni są zmuszeni nosić codziennie, przez kilka godzin, grube zimowe robocze obuwie. Pedicure callus peel idealnie odświeży oraz zregeneruje zmęczone stopy.