Od kiedy badanie serca przestało być uciążliwe? Od teraz.

serce
Dzięki systemom telemetryczym, jakie wykorzystywane są w dynamicznie rozwijającej się telekardiologii, proces stawiania diagnozy pacjentom kardiologicznym stał się szybszy i bardziej trafny. Wyniki badania TELEMARC® potwierdzają, że wykorzystanie systemów telemetrycznych pozwala na trzykrotnie szybsze postawienie diagnozy przy dwukrotnie większej szansie wykrycia zaburzeń serca.

Korzyści z zastosowań telemedycznych jak mobileHolter®, czerpią zarówno pacjenci jak i lekarze. Pacjenci zyskują komfort wysokiej jakości badania połączony z wygodą przebywania w dowolnym miejscu podczas badania np. w pracy, w domu czy na siłowni. Lekarze monitorują na bieżąco stan badania swoich pacjentów. Dzięki temu mogą dostosować termin wizyty zależnie od jej pilności. Lekarze są też lepiej przygotowani na rozmowe z pacjentem, dysponując szczegółowym wynikiem badania.

Dr Radosław Sierpiński z Kliniki Zaburzeń Rytmu Serca w Instytucie Kardiologii w Warszawie podkreśla, że systemy wielodobowego monitoringu rytmu serca odgrywają szczególną rolę w diagnostyce migotania przedsionków. Szybkie postawienie diagnozy i wdrożenie leczenia przeciwkrzepliwego umożliwia uchronienie pacjentów przed tak dramatycznymi powikłaniami migotania przedsionków jak udar mózgu. Wyniki badania TELEMARC® pokazują, że w porównaniu do tradycyjnego 24-godzinnego Holtera EKG, zastosowanie systemów telemetrycznych z 7- i 14-dniowym telemonitoringiem rytmu serca, blisko trzykrotne przyspieszyło czas potrzebny na postawienie diagnozy migotania przedsionków oraz wdrożenie właściwej terapii. Zapewniając równocześnie dwukrotnie większą trafność diagnozy.

Badania z zastosowaniem systemów telemetrycznych w usługach typu mobileHolter® nie tylko pozwalają na dostęp do danych EKG w dowolnym momencie, ale także umożliwiają wielodobowy zapis rytmu serca np. 7- lub 14-dniowy, co według wstępnych wyników badania TELEMARC® prawie dwukrotnie podnosi szanse na wykrycie arytmii czy zdiagnozowanie przyczyny omdleń. W systemie PocketECG® dostępny jest podgląd przebiegu badania i jeśli pojawiają się artefakty badania, system od razu sygnalizuje np. problem techniczny. Można więc natychmiast skontaktować się z pacjentem i poprosić, aby poprawił elektrodę czy wymienił baterię. W efekcie otrzymujemy dobre jakościowo badania. Porównując system telekardiologiczny ze standardowym badaniem holterowskim, bez wątpienia pierwsze rozwiązanie jest bardziej skuteczne w wykrywaniu arytmii.

mobileHolter® to kompleksowa usługa dostępna zarówno w prywatnych przychodniach jak i poprzez zamówienie online z dostawą kurierską do domu pacjenta. Jest to wielodobowy zdalny system holterowski, którego zapis monitorowany jest na bieżąco w Centrum Monitorowania, a po zakończeniu badania serca, pacjent-użytkownik dostaje szczegółowy raport z opisem pracy swojego serca. Usługę tą cechuje zarówno bezpieczeństwo i komfort badanego, jakie gwarantuje całodobowa infolinia techniczna, jak i oszczędność czasu pracy lekarza.

System PocketECG®, wykorzystywany w usłudze typu mobileHolter®, służy do zdalnego monitorowania rytmu serca i charakteryzuje go fakt, że długość badania oraz liczba gromadzonych danych jest nieograniczona, gdyż nie limitują ich żadne karty pamięci. Ponadto, lekarz w dowolnym momencie może sprawdzić co dzieje się z rytmem serca pacjenta więc nie ma możliwości, aby pojawiały się tzw. puste badanie. Dla porównania, jeśli w tradycyjnym badaniu holterowskim w pierwszej godzinie oderwie się elektroda, to po 24 godzinach otrzymujemy puste badanie, które trzeba powtórzyć.

Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *