Wnętrza w skandynawskim stylu

Wnętrza w skandynawskim stylu

13 marca 2019 0 przez Blog4Women

Styl skandynawski z roku na rok zyskuje na popularności i coraz więcej ludzi decyduje się na wprowadzenie go do swoich wnętrz. Nic dziwnego, bo charakteryzuje się on naturalnymi materiałami, przestronnymi, jasnymi i przytulnymi wnętrzami. Moda na styl skandynawski nie przemija, można więc śmiało stwierdzić, że jeżeli chcemy urządzić własne cztery kąty w ponadczasowym stylu, to ten skandynawski będzie idealny. Dziś podpowiemy jak można go wprowadzić do naszych wnętrz. 

Główne cechy stylu skandynawskiego 

Styl skandynawski będzie pasował zarówno do nowych wnętrz, jak i tych starszych. Te drugie, nawet lepiej wkomponują się w elementy tego stylu – stara boazeria czy parkiet, to coś co idealnie pasuje do stylu skandynawskiego, wystarczy je tylko odnowić i przemalować. Poznajmy więc główne cechy stylu skandynawskiego:

  • Jasne kolory – Głównym kolorem panującym w skandynawskich wnętrzach jest biel, bo to ona sprawia, że pomieszczenia wydają się być jaśniejsze. Barwa ta w pewnym stopniu ma zastępować naturalne światło, którego przecież brakuje mieszkańcom północnych krajów. Oczywiście to jeden kolor, bo równie popularne są odcienie szarości i beżu. 
  • Naturalne materiały – Styl skandynawski ma nie tylko wnosić światło do pomieszczeń, ale też elementy, które kojarzą się z naturą. Dlatego w aranżacji używa się tylko naturalnych materiałów, najbardziej popularne jest oczywiście drewno. 
  • Minimalizm – nie ma tu miejsca na chaos i bałagan w postaci ogromnej ilości mebli oraz dodatków. Meble, najlepiej te w prostych formach, ograniczone są do niezbędnego minimum. 

Dodatki, które będą komponować się z całością 

Dodatki też są bardzo ważne, więc jak wybrać te, które będą pasować do stylu skandynawskiego? Oczywiście muszą też kojarzyć się z naturą i dodawać wnętrzom odpowiedniego charakteru. Warto więc postawić na wyroby myśliwskie https://antlabo.pl/ , które idealnie wpasują się do skandynawskich wnętrz. Grawerunki wykonane na łopacie łosia i powieszone w centralnej części salonu, to sposób na to, aby wnętrze wyglądało nietuzinkowo i elegancko.