Nowoczesna łazienka – jak ją urządzić?

Nowoczesna łazienka – jak ją urządzić?

10 marca 2019 0 przez Blog4Women

Nowoczesna łazienka jest przede wszystkim funkcjonalna, przestronna, ale i minimalistyczna. Nie znajdziemy w niej mnogości elementów dekoracyjnych ani zbytecznych zdobień. W takich aranżacjach bez wątpienia króluje ponadczasowa biel, którą łączy się dzisiaj z maksymalnie jednym kolorem. Warto wspomnieć, że nowoczesne aranżacje zakładają także wykorzystanie struktur, takich jak beton czy naturalny kamień.

Prostota, naturalność i doskonała funkcjonalność

Osoby, które chcą stworzyć nowoczesną łazienkę, stawiają dzisiaj na proste, nieprzerysowane formy. Prostokątne albo geometryczne bryły to te, które królują w łazienkowych aranżacjach. Nie ma w nich przesytu. Nowoczesna łazienka ma być przestronna, czysta, wręcz sterylna. Panuje w niej pełny minimalizm.

Dobrze zaprojektowana łazienka w nowoczesnym stylu to ta, której użytkowanie jest niezwykle komfortowe. To wyposażenie niezwykle zachowawcze, ale za to praktyczne. Zgodnie z nurtem nowoczesności, stawia się na sprawdzone już rozwiązania, ale w innowacyjnym wydaniu. Nie ma wątpliwości, że w takich łazienkach znajdziemy sporo sprzętów, w których zastosowano nowoczesną technologię.

Najlepsza jakość i komfort użytkowania

Warta uwagi jest armatura łazienkowa. Producenci oferują nam dzisiaj rozwiązania, dzięki którym łazienka staje się komfortowym wnętrzem. Termostat w baterii natryskowej, deszczownica z masażerem, WC z funkcją bidetu. To tylko niektóre opcje, na jakie warto postawić.

Co ciekawe, armatura łazienkowa zasługuje na szczególną uwagę, patrząc na nowoczesne wnętrza łazienek. To ona nadaje całości odpowiedniej prezencji i wpływa na praktyczność. W nowoczesnych aranżacjach stawia się na proste, prostokątne bryły i takie są też baterie łazienkowe. Z reguły montuje się baterie jednouchwytowe, które dodatkowo oszczędzają wodę. Największym zainteresowaniem cieszą się baterie podtynkowe. To te, w przypadku których nie widać samego systemu, a tylko kran i pokrętła bądź uchwyt do regulowania ciśnienia oraz temperatury wody.

Wanna czy prysznic?

Zdecydowanie częściej w nowoczesnych łazienkach zobaczyć można prysznic. Dzisiaj stawia się nie na kabinę, ale raczej odpływ liniowy. Koniecznością jest też deszczownica, dzięki której kąpiel pod natryskiem staje się nie tylko orzeźwiająca, ale również odprężająca.

W nowoczesnych aranżacjach zakłada się też możliwość obecności wanny. Wiele zależy przecież od preferencji i potrzeb samych domowników. Dzisiaj kąpiel w nowoczesnej wannie z masażerami pozwala na relaks niczym w najlepszym SPA.

Design zgodny z nowoczesnym nurtem

W nowoczesnych łazienkach króluje biel. W ostatnich sezonach modna jest też szarość i coraz częściej czerń. Wykorzystuje się też dekory w kolorze srebra, złota, granatu, butelkowej zieleni. Najczęściej stawia się na meble na wysoki połysk oraz kafle gładkie bądź ze strukturą 3D.

Coraz częściej stosuje się też elementy dekoracyjne z betonu czy naturalnego drewna. Do łask wraca cegła, ciągle popularny jest też naturalny kamień, który uniwersalnemu, prostemu wnętrzu nadaje nieco elegancji.