Jak szybko, bezboleśnie i efektywnie wybielić zęby?

Jak szybko, bezboleśnie i efektywnie wybielić zęby?

15 marca 2019 0 przez Blog4Women

Nie ma chyba na świecie osoby, która nie marzy o pięknym i białym uśmiechu. Jednak nasz tryb życia, genetyka czy dieta, nie są nam przychylne. Dlatego często sięgamy po różne rozwiązania, które przywrócą naszym zębom biały kolor. Dziś dowiesz się, jak szybko, bezboleśnie i efektywnie zyskać piękny uśmiech rodem z Hollywood.

Dlaczego domowe wybielanie nie daje efektów?

Chcąc zyskać zdrowy i biały uśmiech, w pierwszej kolejności próbujemy domowych metod. Zaczynamy od zmiany pasty do zębów, ograniczenia spożywania produktów barwiących szkliwo lub nakładamy specjalistyczne paski wybielające. Jeśli jednak nasze szkliwo nie jest białe przez czynniki genetyczne lub zdrowotne, domowe wybielanie nie przyniesie zadowalających rezultatów. Wtedy konieczne jest skorzystanie z usług stomatologii estetycznej.

Profesjonalne wybielanie zębów

Zabieg wybielania zębów w gabinecie stomatologicznym jest efektywny i bezbolesny. Wiadomo jednak, że aby utrzymać efekt wybielania, trzeba przestrzegać zaleceń stomatologa. Wtedy możemy liczyć na to, że nasz uśmiech pozostanie piękny prze długi czas. Po zabiegu nie pijemy kawy i czarnej herbaty oraz nie spożywamy posiłków, które pozostawiają nadmierny osad nazębny lub mogą barwić szkliwo. Zaleca się także zrezygnować z palenia tytoniu. Poza tym warto stosować specjalistyczne pasty, polecone przez dentystę. Pomogą utrzymać efekt białych zębów i zniwelują początkowe przebarwienia powstałe na skutek spożycia niektórych pokarmów.

Jak wygląda zabieg wybielania zębów?

Wybielanie zębów Rzeszów jest prostym zabiegiem. Najpierw oczyszczane jest szkliwo oraz uzębienie. Następnie stomatolog zabezpiecza nasze dziąsła za pomocą specjalistycznego preparatu. Tak przygotowana jama ustna jest gotowa na wybielanie. Odbywa się ono poprzez pomalowanie zębów lakierem wybielającym i pozostawienie go na powierzchni przez około 30 minut. W celu przyśpieszenia procesu, jama ustna jest naświetlana lampą lub laserem, który ma za zadanie zmniejszyć czas wysychania i utwardzania się preparatu. Jak więc widać, wybielanie zębów jest prostym i bezbolesnym zabiegiem.