Wakacje marzeń na kredyt

Wakacje marzeń na kredyt

1 stycznia 2019 0 przez Blog4Women

Czy wiesz, że to właśnie kredyt gotówkowy na dowolny cel jest najczęściej nabywanym produktem, jaki oferują banki? Wpływ na to ma prosta procedura zaciągania takiego zobowiązania i szybka decyzja kredytowa. Co więcej, kredyt gotówkowy można przeznaczyć na indywidualne potrzeby i nierzadko spełnianie swoich marzeń. Jednym z nich są właśnie wakacje, a środki z banku okazują się wtedy realnym finansowym wsparciem.

Kiedy warto korzystać z kredytu na wakacje?

Co ciekawe, banki doskonale znają potrzeby swoich potencjalnych klientów. Już wiosną proponują więc dedykowane oferty, które pomagają realizować Polakom wymarzone wakacje. Popularne są kredyty celowe, które umożliwiają opłatę wyjazdu z biurem podróży oraz kredyt gotówkowy na dowolny cel, z którego środki mogą zostać dowolnie podzielone i wydatkowane.

Najlepiej wybrać się do banku na początku czerwca, bo to wtedy większość instytucji może już zaproponować specjalne warunki zobowiązań kredytowych na wakacje. Atrakcyjna oferta obowiązuje jednak najczęściej do końca sezonu urlopowego.

Jak wziąć kredyt gotówkowy na wakacje?

Procedura zaciągnięcia kredytu na wakacje jest dokładnie taka sama jak w przypadku zobowiązania na jakikolwiek inny cel. Bank wyda decyzję pozytywną, kiedy potencjalny kredytobiorca wykaże odpowiednią zdolność kredytową. Wymagane jest w tym celu zaświadczenie o dochodach, sprawdzana jest także historia kredytowa. Weryfikacji zostają poddane informacje zawarte w BIK (Biuro Informacji Kredytowej).

Ciekawostką jest fakt, że coraz więcej banków umożliwia zaciąganie takich zobowiązań nie tylko w stacjonarnych oddziałach, ale również drogą telefoniczną albo przez internet. Wiele kredytów zaciągnąć można poprzez internetową platformę, z poziomu własnego konta online.

Korzyści wynikające z zaciągnięcia kredytu na wakacje

Kredyt gotówkowy jest wsparciem finansowym w obliczu sytuacji finansowej, która nie pozwala na podjęcie inwestycji za gotówkę. Zobowiązanie tego rodzaju, które brane jest akurat na wakacje, niesie za sobą wiele korzyści. Przede wszystkim pozwoli na wypoczynek według określonych standardów. Pamiętajmy, że na urlop każdego roku wybiera się jedynie połowa Polaków, a tak naprawdę relaks od codziennych aktywności i stresu jest potrzebny nam wszystkim.

Okazuje się również, że kredyt gotówkowy na ten cel nie jest zobowiązaniem zbyt wiążącym. Najczęściej kredytobiorca spłaca go je w ciągu pierwszego roku trwania umowy kredytowej. Należy tutaj zaznaczyć, że kredyt nie opiewa na bardzo wysokie kwoty, zazwyczaj jest to do 10 000 złotych. Nie da się tez ukryć, że takie zobowiązanie nie zaburza sytuacji finansowej kredytobiorcy, bo raty są przeważnie niskie. Jeśli zdecydujemy się na kredyt celowy, a nie na kredyt na dowolny cel, możemy też liczyć na jeszcze niższe koszta, jakie wiążą się z tego rodzaju współpracą z bankiem.