Kiedy zwrócić się o pomoc do seksuologa?

Kiedy zwrócić się o pomoc do seksuologa?

5 stycznia 2019 Wyłączono przez Blog4Women

Kiedy w sypialni zaczyna się źle dziać, wiele par zamiast udać się do specjalisty, próbuje jakoś samemu te problemy rozwiązać, ale nie zawsze się to udaje. Z czasem sytuacja ta zaczyna przerastać partnerów, a problemy „wychodzą” z sypialni i przenoszą się na życie codziennie. Kiedy wypróbowane zostały wszystkie możliwe sposoby, a problem nadal pozostaje nierozwiązany, warto wybrać się do seksuologa.

Kiedy udać się na konsultację ze specjalistą?

Problemy z seksem bywają różne – zaburzenia orgazmu, niechęć do kontaktów seksualnych czy zaburzenia bólowe podczas zbliżeń. To nie wszystko, bo seksuolog pomoże również tym osobo, które mają problem z zaakceptowaniem swojej orientacji seksualnej lub mają nietypowe preferencje. Skupmy się jednak na problemach wymienionych na początku. Jeżeli z jakichś powodów uważamy, że nasze życie seksualne znacznie odbiega od normy, wtedy warto przełamać wstyd, znaleźć gabinet seksuologiczny częstochowa http://andrzejkubat.pl/ i umówić się na wizytę. Problemy, które z początku mogą wydawać się małe, to nierozwiązane urosną i jeszcze bardziej pogorszą nie tylko życie seksualne, relacje między partnerami, ale też negatywnie wpłyną na nasze życie codzienne.

Kto powinien skorzystać z pomocy seksuologa?

Każdy kto ma problem ze swoim życiem seksualnym lub pytania czy wątpliwości związane z tym tematem. Na konsultację mogą udać się zarówno kobiety jak i mężczyźni, również wiek nie ma tu znaczenia. Seksuolog udzieli też rad osobom, które dopiero zamierzają rozpocząć współżycie, a podczas takiej konsultacji rozwieje wszystkie wątpliwości. Większość nastolatków niestety wstydzi się przyjść do rodziców, aby rozmawiać na takie tematy, czerpią więc wiedzę z internetu, a jak każdy wie – nie wszystkie informacje tam są prawdziwe. Dlatego wizyta u seksuologa może być zdecydowanie lepszym rozwiązaniem, bo jednak łatwiej będzie porozmawiać z doświadczonym specjalistą, niż z mamą czy tatą. Wracając do partnerów, najlepiej aby na pierwszą wizytę udali się oboje, niezależnie do tego kto ma problemy, to lekarz na pierwszej wizycie przeprowadzi wywiad z obojgiem. Wszystko po to, aby lepiej zrozumieć źródło problemów i pomóc je rozwiązać.