Profesjonalny makijaż na co dzień? Nic trudnego!

Profesjonalny makijaż na co dzień? Nic trudnego!

31 grudnia 2018 Wyłączono przez Blog4Women

Makijaż nie powinien zasłaniać twarzy kobiety, a jedynie uwydatniać jej piękno, niczym druga skóra. Bardzo wiele kobiet ma niestety z tym spory problem, bo zamiast podkreślenia walorów naturalnej urody, uzyskują efekt sztucznej maski. Tymczasem, wykonanie profesjonalnego makijażu w domowym zaciszu, nie jest takie trudne. Wszystko, co będzie potrzebne, to odrobina wiedzy, wprawy i oczywiście odpowiednie kosmetyki. Podpowiadamy, te z oferty Kryolan będą najlepszym wyborem.

Subtelnie podkreślone oczy, wyeksponowane kości policzkowe, uwydatnione usta – zastanawiałaś się kiedyś, w jaki sposób gwiazdy filmowe uzyskują tak spektakularny efekt? Przecież sztab specjalistów, dbających o ich urodę na planie, nie pozostaje do ich dyspozycji o każdej porze dnia i nocy. Odpowiedź na to pytanie jest prostsza niż mogłoby się wydawać – wiedza jakich kosmetyków używać i jak ich używać. Poniżej przedstawimy ci prostą receptę na stworzenie olśniewającego makijażu codziennego.

Makijaż rozbity na czynniki pierwsze

W pierwszej kolejności, należy zająć się zamaskowaniem niedoskonałości cery. Podstawowym błędem, który należy do najczęściej popełnianych, jest nakładanie grubszej warstwy podkładu w miejscu występowania defektu. Jak sama nazwa wskazuje, do ukrywania niedoskonałości służy korektor. Po prostu nałóż cienką warstwę w miejscu, wymagającym poprawy. Kosmetyk rozprowadź pędzlem lub specjalnym aplikatorem. Uwaga, niektóre kamuflaże, np. z oferty Kryolan, uzyskują właściwą konsystencję dopiero po ogrzaniu ich palcem.

Kolejny krok to nałożenie podkładu. Kluczową rolę odgrywa właściwy dobór kosmetyku, stosownie do rodzaju cery i zgodnego z jej odcieniem. Jeżeli podstawą makijażu są w twoim przypadku kosmetyki brązujące, postaw na podkład o jeden odcień jaśniejszy. Przed nałożeniem podkładu, nasmaruj twarz kremem nawilżającym. Po wchłonięciu możesz przystąpić do aplikacji podkładu, rozpoczynając od czoła, a kończąc na linii żuchwy.

Kolejnym krokiem jest podkreślenie oczu. Zacznij od matowej bazy, w kolorze kremowym. Następnie nałóż na górną powiekę główny kolor, nie pomijając zewnętrznego kącika dolnego. Ostatnim etapem jest podkreślenie oka kredką.

Po oczach, zajmij się rzęsami. Tusz powinien je pogrubić i podkręcić, a najlepszy efekt uzyskasz nakładając kosmetyk kilkukrotnie. Brwi podkreśl kredką lub brązowym cieniem. Pamiętaj jednak, że aby brwi wyglądały dobrze, wymagają systematycznej regulacji. Początkowo może wydawać się to trudne, ale wprawa przyjdzie z czasem.

Dlaczego kosmetyki Kryolan?

Na wstępie zaznaczyliśmy, że profesjonalny makijaż wymaga profesjonalnych kosmetyków. Marce Kryolan zaufali najwięksi eksperci z branży filmowej, telewizyjnej i teatralnej, a ich opinię można uznać za wiarygodną w stu procentach. Zresztą, ponad 70 lat obecności na rynku mówi samo za siebie. Całodzienna trwałość i najwyższa jakość – oto cechy produktu, który posłuży do wykonania profesjonalnego makijażu, a wszystko to jest dostępne nie tylko dla profesjonalistów, ale i dla każdej z nas.

Partnerem materiału jest sklep Cosibella, w którego ofercie znajdują się kosmetyki Kryolan. Sprawdź na Cosibella.pl!