W Hotelu Ossa relaks niejedno ma imię

W Hotelu Ossa relaks niejedno ma imię

2 listopada 2016 0 przez Majka

hotel-ossa-02

Hotel Ossa to jedno z tych miejsc, w którym każdy znajdzie coś dla siebie – nie ważne czy jest zapracowanym menadżerem w korporacji, młodą kobietą, która na swoje urodziny postanawia zrelaksować się w doskonałym spa, rodziną z trójką dzieci, które nigdy się nie męczą czy zapalonym rowerzystą interesującym się do tego architekturą.

Ossa to malownicza wieś położona w samym centrum Polski, niedaleko Rawy Mazowieckiej. Nie trudno tu dotrzeć. Korzystając z S8 w godzinę dojadą tu zarówno mieszkańcy Warszawy jak i Łodzi. I wydawałoby się, iż to jedna z wielu podobnych wsi – w otoczeniu starych lasów oraz kolorowych łąk, daleka od dusznego i hałaśliwego miasta, spokojna i cicha. A jednak to właśnie tutaj wybudowano jedno z największych polskich hoteli, pełniący funkcję zarówno centrum kongresowego jak i posiadający bogate zaplecze spa & wellness.

Hotel Ossa Congress & Spa należy do hotelarskiej Grupy Trip, która pochwalić może się bardzo wyszukanym portfolio. Poza obiektem w województwie łódzkim, są także właścicielami trzech hoteli w zimowej stolicy Polski – Zakopanem: Hotelu Belvedere Resort & Spa, Hotelu Litwor, a także Hotelu Czarny Potok. Każdy, kto miał okazję je odwiedzić, wie, iż miejsca te wyróżniają się zarówno niezwykle przyjaznym klientowi podejściem, jak i niewymuszoną elegancją i luksusem. Taki też jest Hotel  Ossa Congress & Spa, gdzie zadbano o wszystko – komfortowe pokoje, profesjonalną obsługę, długą listę atrakcji, a także architekturę spójną z otaczającym ją krajobrazem, co tym bardziej zachwyca z powodu rozmiarów kompleksu. Należą do niego bowiem nie tylko 522 pokoje, 3 restauracje, bary i karczma, centrum relaksacyjne, obiekty sportowe, ale także ponad 20 hektarów powierzchni rekreacyjnej!

Nic więc dziwnego, iż Hotel Ossa zadowolić może gusta każdego – tak gości, którzy na kilka dni chcieliby oddać się cudownemu lenistwu i całkowicie wolni i swobodni mogliby relaksować się i odpoczywać w spokojnej atmosferze hotelu, jak i odwiedzających spragnionych aktywnej rozrywki, ruchu na świeżym powietrzu oraz całkowitej zmiany krajobrazu.

Tych pierwszych zachwyci przede wszystkim rozbudowane centrum spa, mające bogatą ofertę zabiegów odnowy biologicznej, kosmetycznych oraz relaksacyjnych. Jadąc do Hotelu Ossa z myślą o odpoczynku, warto zastanowić się nad wyborem pakietów pobytowych, zawierających w sobie najbardziej popularne zabiegi – masaże twarzy oraz ciała. W ręce specjalistów oddać może się każdy – nawet najmłodsi goście hotelu. Przygotowano dla nich bowiem ofertę zupełnie wyjątkową. Rodzice, którzy pragną odrobiny wytchnienia, swoim pociechą zafundować mogą zabiegi takie jak „Bajkowa rozkosz”, „Czekoladowa Kraina” czy „Manicure Księżniczki”.

Po wizycie w spa najlepszym wyborem jest doskonałe centrum wellness. Zostało ono podzielone na dwie tematyczne strefy – Wodną oraz Termalną. W tej pierwszej znaleźć można basen, jacuzzi, brodzik dla najmłodszych, a także rodzinna zjeżdżalnia woda. Z kolei strefa Termalna to oferta, która przemówi do wyobraźni amatorów sauny – składają się bowiem na nią zarówno tradycyjne sauny sucha i parowa, ale także łaźnia rzymska oraz sauna na podczerwień (infrared).

Jeśli jednak do Hotelu Ossa udają się osoby spragnione aktywności, z całą pewnością będą one zachwycone zarówno tym, co oferuje sam hotel jak i jego okolica. Po pierwsze – bogaty kompleks rekreacyjny, którego sercem jest uroczy staw z piaszczystą plażą i pomostem. Świetnie sprawdza się on przede wszystkim przy pięknej pogodzie, kiedy to aż prosi się o wypożyczenie rowerków wodnych lub łódek. To oczywiście nie wszystko – hotel przygotowany jest także na przyajzd miłośników bardziej aktywnych sportów. Goście ci skorzystać będą mogli z boiska do gry w siatkówkę, koszykówkę czy piłkę ręczną. Znajdzie się także coś dla zapalonych piechurów – w hotelu funkcjonuje centrum  nordicwalkingu, gdzie wykwalifikowani instruktorzy zapoznają z techniką oraz pomogą wybrać sprzęt najlepiej dopasowany do potrzeb indywidualnych.

I to jeszcze nie koniec – Hotel Ossa to także świetna oferta dla cyklistów. Nie tylko dlatego, iż wypożyczyć w nim można jednoślady, ale także – a może przede wszystkim – z powodu interesującej okolicy, która zdaje się powstała z myślą o wycieczkach rowerowych. Hotel ulokowany jest bowiem na przecięciu kilku dróg, które prowadza do wielu atrakcji, w tym przyrodniczych jak i architektonicznych.

To, co przekona miłośników przyrody, to przede wszystkim Puszcza Pilicka oraz niedaleki rezerwat leśny Babsk. Ten drugi, wyróżnia go przede wszystkim niezwykły drzewostan, na którego składają się głównie oszałamiające dęby szypułkowe, mające ponad 100 lat. Znaleźć tam można także  gatunki chronione: kruszynę pospolitą, kalinę koralową i konwalię majową oraz nie brak roślin  rzadkich w tej części Polski: turzycy orzęsionej i pagórkowatej, kupkówki Aschersona czy świerząbka korzennego.

Z Hotelu Ossa warto udać się także na wycieczkę szlakami architektury dworskiej. Ponieważ mieści się on pomiędzy Babskiem a Białą Rawską, szybko i łatwo dotrzeć można do kilku interesujących zabytków. W Babsku odwiedzić warto przede wszystkim  neoklasyczny zespół zabudowań dworskich, a także jednonawowy kościół św. Antoniego Padewskiego z zabytkową plebanią oraz dzwonnicą. Prawdopodobnie jeszcze większe wrażenie na odwiedzających zrobi natomiast malowniczy park krajobrazowy w Białej Rawskiej, w którego sercu znajduje się zespół pałacowy wybudowany w surowym, choć pełnym wdzięku stylu romańskim. Został on wybudowany w pierwszej połowie XIX wieku dla ówczesnego właściciela miasta – Aleksandra Leszczyńskiego. Po wojnie zaś został on znacjonalizowany i przekształcony na budynek użyteczności publicznej i prywatnej. Mieściła się w nim szkoła,  apteka i izba porodowa raz mieszkania. Niezwykłe wrażenie robi także cmentarz parafialny, malowniczo porośnięty starymi drzewami, który pełen jest zabytkowych kaplic nagrobnych dawnych właścicieli miasta.

Hotel Ossa  Congress & Spa jest więc mądrym wyborem dla każdego, kto chciałby choć na kilka dni uciec z miasta, odpocząć w otoczeniu przyrody i spędzić czas w zgodzie ze sobą – na spokojnym relaksie, bądź aktywnościach turystycznych lub sportowych. To właśnie tu relaks nie jedno ma imię!