Turcja z dziećmi – czy warto?

Turcja z dziećmi – czy warto?

19 kwietnia 2023 1 przez Blog4Women

Wyjazd z małymi dziećmi to zawsze dla ich opiekunów spore wyzwanie i wiele niewiadomych. Warto się do niego więc odpowiednio przygotować, a także wybrać dogodną dla maluchów lokalizację. Jednym z kierunków chętnie wybieranych na wakacje z dziećmi już od kilku lat jest Turcja. Czy naprawdę warto postawić na to miejsce? Podpowiadamy.

Dlaczego warto jechać do Turcji z dziećmi?

Rodzice lub opiekunowie małych dzieci, chcąc spędzić urlop poza granicami swojego kraju, bardzo często przeglądając dostępne oferty na przykład na stronie https://www.traveligo.pl/, zastanawiają się nad tym, jaki kierunek wybrać. Wśród polecanych lokalizacji na urlop z maluchem, często wymienia się Turcję. Dlaczego? Przede wszystkim ze względu na bogatą bazę noclegową i sporo hoteli, które są przyjazne dla rodzin z dziećmi.

Kraj ten ma nam wiele do zaoferowania, piękne plaże, czyste morze, doskonałą temperaturę, a także zabytki i szereg atrakcji turystycznych. W wakacje temperatury sięgają tutaj 32 stopni w dzień w cieniu. Jednak nawet poza sezonem, a więc w październiku czy maju panują tu dogodne warunki temperaturowe, ponieważ słupki rtęci wskazują wówczas średnio 23 stopnie.

Ile trwa lot do Turcji?

Kolejnym powodem, dla którego rodzice z małymi dziećmi, bardzo często decydują się na to, by spędzić swoje wakacje właśnie w Turcji, jest szybki lot. Jak wiadomo, maluchy różnie znoszą podróż. Niektóre śpią, inne jednak są bardziej pobudzone i rozdrażnione. Lot do Turcji z Polski trwa około 3 godzin. Dlatego nie jest męczący nie tylko dla dorosłych, ale również dla maluchów. Jeżeli mamy możliwość wyboru godziny wylotu, lepiej postawić na taką, która standardowo dla naszego malucha jest czasem odpoczynku i snu.

Zobacz także: https://popisane.pl/wakacje-z-rodzina-gdzie-warto-sie-udac/

Czy z małym dzieckiem warto wybrać all inclusive w Turcji?

Warto wybrać się na wakacje do Turcji ze względu na dostępność tego kraju. Ceny wyjazdów w te regiony zazwyczaj nie są zaporowe i dostępne dla większości średniozamożnych rodzin. Co więcej, wybierając się na wakacje w Turcji w wersji all inclusive, nie musimy martwić się o jedzenie czy napoje, a także transfer z lotniska, ponieważ wszystkie te elementy mamy w cenie.

W wielu hotelach oferowane jest specjalne menu dla dzieci, zarówno dla tych starszych, jak i nawet niemowląt. Warto jednak wcześniej dowiedzieć się, czy w hotelu, w którym zamierzamy się zatrzymać, oferowana jest taka opcja. Tutejsze ośrodki jednak zazwyczaj są dobrze dostosowane do potrzeb rodzin z dziećmi. Znajdziemy tu animatorów, a także szereg udogodnień w pokojach dla maluchów.