Skuteczna depilacja okolic intymnych

Skuteczna depilacja okolic intymnych

15 maja 2016 0 przez Majka

bikini-694669_640

Lato to trudny okres w życiu kobiety. Wtedy właśnie najczęściej zakładamy bikini, które odkrywa znaczną część naszego ciała. Ważne jest więc, aby zawsze pamiętać o depilacji nóg oraz okolic intymnych, które współcześnie stały się obowiązkiem każdej z nas. Na szczęście istnieje wiele sposobów, aby niechcianego owłosienia się pozbyć. Poznaj wszystkie sposoby i wybierz ten najlepszy dla siebie.

Klasyczna maszynka i depilacja w domu

Najpopularniejszym sposobem na pozbycie się włosków jest klasyczne golenie jednorazową maszynką. Oczywiście przynosi ono efekty, jednak są one krótkotrwałe. Nieco dłuższe rezultaty pozostawiają chemiczne specyfiki: pianki, żele i kremy do depilacji. Ich działanie polega na wypalaniu lub rozpuszczaniu włosków, przez co wydzielają nieprzyjemny zapach. Na dodatek duża ilość chemii zawarta w tych preparatach może wywołać silne alergie i uczulenia, a pamiętać należy, że skóra okolic intymnych jest wyjątkowo wrażliwa. Aby oszczędzić sobie więc czasu i bolesnych podrażnień, warto pomyśleć o innych sposobach.

Wosk, pasta cukrowa, depilacja brazylijska

Główną zaleta depilacji woskiem jest jej długotrwały efekt – skóra pozostaje gładka nawet do 3 tygodni. Rozróżniamy dwa rodzaje wosków: miękki i twardy. Różnią się one przede wszystkim temperaturą nakładania, gęstością i sposobem zrywania. Niestety jest to sposób nieco bolesny, choć ból jest krótkotrwały. Może również wywołać podrażnienia skóry. Dlatego od wosku nieco lepsza jest pasta cukrowa, która przykleja się tylko do włosków, i którą można wykonać w warunkach domowych. Coraz częściej kobiety stosują jednak depilację brazylijską, która polega na usunięciu wszystkich włosów ze wzgórka łonowego, warg sromowych oraz odbytu. Taki zabieg wykonywany jest przez profesjonalne kosmetyczki w salonach.

Dlaczego salon?

Aby uniknąć wrastania i łamania się włosów pod skórą, wosk należy zrywać pod kątem 40 stopni. Temperatura wosku musi być również odpowiednia, aby się nie poparzyć. Po depilacji powinno się przeprowadzić serię zabiegów pielęgnacyjnych na skórę. To wszystko zapewni Ci wizyta w salonie kosmetycznym. Oczywiste jest, że depilacja okolic intymnych może być krepująca, bo kosmetyczka zobaczy jednak sporą część Twojego ciała. Nie ma się jednak czego obawiać. Wykwalifikowana obsługa profesjonalnego salonu wykonuje dziennie bardzo dużo takich zabiegów.