Piękne paznokcie na dłużej

Piękne paznokcie na dłużej

24 maja 2016 0 przez Majka

pexels-photo-110473

Klasyczny lakier wygląda bardzo ładnie na paznokciach, jednak szybko odpryskuje i schodzi. Często trzeba więc powtarzać zabieg, który niestety jest bardzo czasochłonny. A poźniej jeszcze trzeba czekać, aż lakier dobrze wyschnie, aby nie uszkodzić równo i starannie nałożonej warstwy. Dlatego warto pomyśleć nad wizytą w salonie kosmetycznym, gdzie każde dłonie poddawane są kompleksowym zabiegom, i gdzie profesjonalistki zatroszczą się o trwałość manicure’u.

Zabiegi pielęgnacyjne dłoni

W profesjonalnych salonach kosmetycznych oferta zabiegów dla dłoni i paznokci jest naprawdę szeroka. Przede wszystkim zawsze robi się peeling oraz masaż dłoni. Następnie kosmetyczka wycina skórki i spiłowuje paznokcie, nadając im odpowiednią długość i kształt. Później przystępuje do malowania i stylizacji paznokci. I tutaj możemy wybrać rodzaj manicure’u oraz kolory lakierów. Po takim zabiegu każda kobieta będzie cieszyć się lepszym samopoczuciem i zachwycać będzie pięknymi i zadbanymi dłoniami.

Rodzaje manicure’u

Manicure klasyczny polega na pielęgnacji i malowaniu paznokci zwykłym lakierem do paznokci. Na spolerowaną płytkę paznokcia nakłada się specjalną bazę podkładową, następnie warstwę lakieru i wykończeniowy top coat, który przedłuża trwałość i nadaje zdrowego połysku. O wiele ciekawszą opcją jest manicure hybrydowy, który łączy w sobie bezpieczeństwo zwykłego lakieru oraz trwałość żelu. Paznokcie pomalowane hybrydą są trwałe nawet do 4 tygodni. Na utwardzoną promieniami UV warstwę specjalnej bazy nakłada się lakiero-żel, który również utwardza się w lampie. Na koniec kosmetyczka maluje paznokcie nabłyszczaczem, dzięki czemu wyglądają one wprost olśniewająco. Taki manicure jest nie tylko bardzo wytrzymały, ale również odporny na wszelkie zarysowania i uszkodzenia. Ponadto wygląda ładnie nawet na bardzo krótkich paznokciach i nie niszczy płytki. Jest więc świetną alternatywą dla tipsów, które niestety negatywnie wpływają na zdrowotność paznokcia i mocno go osłabiają. Ciekawą opcją jest również manicure japoński. Polega on na energicznym wcieraniu w płytkę paznokcia witamin i minerałów, a następnie posypanie paznokci specjalnym pudrem. Dzięki temu uzyskuje się naturalne i pięknie wyglądające paznokcie.

Alternatywa dla zapracowanych

Ośmiogodzinny dzień pracy oraz natłok obowiązków sprawiają, że mamy co raz mniej czasu dla siebie. Dlatego świetną alternatywą dla zapracowanych kobiet są nail bary. Nail bar to miejsce, do którego możesz udać się z koleżanką na dobrego drinka, a przy okazji zaczerpnąć spa. W trakcie ploteczek z przyjaciółką profesjonalna kosmetyczka zajmie się pielęgnacją Twoich paznokci. Nail bary oferują również inne, szybkie zabiegi oraz organizację babskich imprez.