Depilacja woskiem w salonie kosmetycznym

Depilacja woskiem w salonie kosmetycznym

21 kwietnia 2016 0 przez Majka

girl-1099270_640

Depilacja woskiem w znacznym stopniu różni się od depilacji wykonywanej metodą tradycyjną przy użyciu jednorazowej maszynki do golenia. Przede wszystkim depilacja woskiem jest bardziej skuteczna niż mogłoby się w pierwszej chwili wydawać. Dzięki wizycie w profesjonalnym salonie kosmetycznym, możemy podziwiać jej efekty nawet do czterech tygodni.

Skuteczność całego zabiegu leży w wysokiej temperaturze wosku. Rozgrzany płyn dociera do głębokich warstw skóry, dzięki czemu usuwa włoski razem z cebulkami. Proces odbudowywania się cebulki trwa bardzo długo, dlatego efekty depilacji są widoczne nawet przez miesiąc. Odrastające włoski są natomiast rzadsze, słabsze i jaśniejsze niż w przypadku dokonywania depilacji za pomocą jednorazowej maszynki do golenia. Tutaj, włoski są ścinane pod kątem, przez co stają się ostre i są widoczne nawet po dwóch dniach.

Rynek kosmetyczny stale się rozwija i nawet depilacja woskiem została podzielona na dwa rodzaje. Można ją wykonywać przy użyciu specjalnych pasków, które przyklejamy na wosk i odrywamy od skóry wraz z włoskami. Można także zdecydować się na technikę bezpskową. W tym przypadku należy użyć wosku o specjalnej konsystencji. Wystarczy poczekać aż płyn zastygnie i zerwać go ze skóry.

Depilacja woskiem stała się tak popularna, że zaczętą ją wykonywać zarówno na nogach, rękach, a nawet w miejscach intymnych. Jest to rozwiązanie skuteczne i korzystne zwłaszcza latem, gdy często odsłaniamy dużą część swojego ciała. Warto podkreślić, że wydepilowane okolice intymne dodają pewności siebie i pozwalają na przyodziane nawet skąpego bikini. Rozgrzany wosk zdobył uznanie kosmetyczek i jest stosowany również do usuwania wąsika.

Wąsik to najbardziej niepożądane owłosienie na ciele kobiety. Panie starają się za wszelką cenę jak najszybciej go usunąć. Można tego dokonać za pomocą pęsety choć bardziej skuteczna okaże się depilacja woskiem.

Tylko wizyta w profesjonalnym salonie kosmetycznym pozwoli nam zauważyć jak najlepsze efekty zabiegów upiększających. Depilacja woskiem powinna być wykonywana jedynie przez do świadczone osoby. Wosk powinien być bowiem zrywany szybko i pod odpowiednim kątem, przeciwnie do kierunku rośnięcia włosów. Odradza się także zakup plastrów woskowych, które nie są zbyt skuteczne. Poza tym, nie zapewnią efektu na cztery tygodnie jak w przypadku depilacji woskiem wykonanej w salonie przez doświadczony personel.