Seksuolog nie taki straszny! Czyli kiedy warto skorzystać z pomocy i jak pokonać wstyd?

Seksuolog nie taki straszny! Czyli kiedy warto skorzystać z pomocy i jak pokonać wstyd?

5 marca 2019 0 przez Blog4Women

Z bólem zęba idziemy do dentysty, z grypą do internisty, a kiedy pojawiają się inne problemy ze zdrowiem – bez oporów umawiamy się na wizytę do odpowiedniego specjalisty. Dlaczego więc kiedy pojawiają się problemy łóżkowe czy z naszą seksualnością, to tak bardzo boimy się skorzystać z pomocy seksuologa? Jak można pokonać ten wstyd? 

Kiedy warto skorzystać z pomocy specjalisty? 

Nadal nie potrafimy rozmawiać o sprawach związanych z seksualnością, a kiedy pojawiają się jakieś problemy, wolimy szukać pomocy na własną rękę, czując wstyd przed zwierzeniem się z tego komukolwiek. Nie umiemy rozmawiać o tym ze swoimi partnerami, a co dopiero z obcym człowiekiem jakim jest lekarz. Jest to ogromny błąd, ponieważ małe problemy z czasem będą narastać i odbije się to nie tylko na nas, ale też na najbliższym otoczeniu. Kiedy warto skorzystać z pomocy i odwiedzić gabinet seksuologiczny Częstochowa http://andrzejkubat.pl/

  • Spadek libido – kiedy wcześniej wszystko było w porządku, ale od dłuższego czasu pojawiły się problemy i popęd seksualny spadł, może to mieć podłoże psychiczne. Warto to skonsultować ze specjalistą. 
  • Ból w trakcie stosunku – najpierw trzeba udać się do ginekologa, ale jeśli nie stwierdzi on żadnych nieprawidłowości, przyczyna również może mieć podłoże psychiczne. Seksuolog powinien pomóc i znaleźć przyczynę. 
  • Zbyt silny popęd seksualny 
  • Zaburzenia erekcji oraz zaburzenia wytrysku 

Jak się przełamać i przestać się wstydzić? 

Z przełamaniem wstydu częściej mają mężczyźni niż kobiety, ponieważ duża część z nich uważa, że wizyta u seksuologa uwłacza ich godności. Panuje mylne przekonanie, że korzystając z porady specjalisty, stają się mniej męscy, bo przecież prawdziwy mężczyzna musi umieć sam sobie poradzić ze swoimi problemami. Często też nie dopuszczają do siebie myśli, że coś może być nie tak, myślą, że z czasem to minie. Aby przełamać ten strach, najlepiej do tego podejść jak do każdej innej wizyty lekarskiej – mamy problem ze zdrowiem, więc trzeba go wyleczyć. Seksuolog to lekarz jak każdy inny, może na początku będziemy się czuć niekomfortowo obnażając się z intymnych problemów przed obcą osobą. Z każda kolejną wizytą ten wstyd minie.