Lykke, Hygge czy Lagom?

Lykke, Hygge czy Lagom?

1 marca 2019 0 przez Blog4Women

Lykke po Duńsku oznacza szczęście, Hygge z kolei wyraża, że coś jest przytulne i domowe. Natomiast Szwedzkie Lagom mówi o równowadze i umiarze — nie za dużo, nie za mało, w sam raz. Czy te trendy nadal są na czasie? Czy może jednak coś innego zaczyna je zastępować? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w tym artykule.

Hygge, Lykke i Lagom — o czym mowa?

Według Duńczyków, wnętrze powinno być przytulne. Musimy zgromadzić w swoim domu wszystkie rzeczy, które nas cieszą i sprawiają nam radość. Jednym słowem należy jak najwięcej czasu poświęcić na stworzenie w swoim lokum miejsca na relaks i totalny reset.

To może być fotel w salonie, obok którego stanie regał z książkami i stolik na kubek pysznej kawy. Dla innych będzie to taras, na którym wypiją poranną herbatę pławiąc się w blasku Słońca.

Szwedzi natomiast przyjęli inną strategię. Mają swoje lagom, czyli równowagę. Nie za dużo ozdób, nie za dużo jedzenia na stole, 2 procentowe mleko do kawy na poranną fikę. Umiarkowany czas pracy, czyli 7 godzin dziennie i wnętrza zgodne z naturą, ale i wygodne dla domowników.

Nawet sieć skandynawskich sklepów meblowych potrafi już dopasować swój asortyment do każdego nowego trendu. Już nikogo nie dziwi, że to najczęściej Skandynawia tworzy sposoby na lepsze życie, czy modę do wnętrz.

Natura w domu według Skandynawskich nurtów

Natura we wnętrzu według sąsiadów z Północy to na pewno dużo roślin, dywany ze skór zwierząt, a nawet futerkowe poszewki na poduszki. Do tego dużo drewna — drewniane stoły, krzesła, meble, podkładki pod kubki, regały, akcesoria do przechowywania, suszarki do wieszania odzieży, wieszaki na ręczniki i ubrania. 

Poza tym modne stają się też poroża, oczywiście te, które zwierzęta zrzucają z siebie. Nie brakuje także trendów pędzących w stronę grawerowania mebli. Było to bardzo modne kilka lat temu i jest na czasie nawet dziś. Grawerunki na komodach i regałach pojawiają się coraz częściej. Wszelkiego rodzaju wyroby myśliwskie https://antlabo.pl/ możesz kupić w tym sklepie internetowym z porożem.