Remont strychu w starym domu

Remont strychu w starym domu

28 lutego 2019 0 przez Blog4Women

Posiadacze domów jednorodzinnych, zwłaszcza tych starego typu, nieraz zastanawiają się, jak zagospodarować strych. Pomieszczenie tego typu z reguły jest ciemne, niskie i używane jako składzik na niepotrzebne rzeczy, które gromadzi się tam latami. Wcale tak nie musi być, a strych można bardzo ciekawie urządzić, stwarzając dodatkowy pokój w domu czy przytulne miejsce do relaksu. 

Adaptacja poddasza, jakie to koszty?

Zanim się do tego zabierzemy i zaczniemy wyburzać ściany czy podnosić dach, trzeba postarać się o wszystkie możliwe zgody oraz pozwolenia. Bez tego przecież nie zaczniemy, ale uzyskanie takie pozwolenia nie jest trudne i nie zajmie wiele czasu. Pozwolenie takie jest konieczne wtedy, kiedy mamy zamiar wprowadzić wiele zmian – nowe okna w ścianach nośnych, doprowadzenie na strych instalacji gazowej czy w przypadku kiedy mamy zamiar wzmacniać stropy czy wprowadzać zmiany w dachu. Po uzyskaniu pozwoleń, możemy wziąć się za przygotowywanie planów, w których uwzględnimy cały remont, krok po kroku. Koszty inwestycji tego typu zależą tylko i wyłącznie od tego, co będziemy zmieniać. Podłogi, ściany, dach, doprowadzenie instalacji, a później jeszcze urządzenie – całość może kosztować od kilkunastu do kilkudziesięciu tysięcy złotych. 

Najważniejszy jest…dach 

Trzeba pamiętać, że decydując się na remont poddasza, przede wszystkim zadecydować czy dach zostaje taki jest, czy mamy zamiar wprowadzić jakieś zmiany. Warto przy okazji też sprawdzić stan zadaszenia i w razie konieczności, przeprowadzić niezbędne prace remontowe. Jeżeli zdecydujemy się na zmianę, dobrym pomysłem będzie zdecydowanie się na blachy dachowe https://glinmet.pl/ i pokrycie np. blachodachówkami. Dlaczego? Materiał ten jest nie tylko tani, ale przede wszystkim lekki i wytrzymały. Blachodachówka to ciekawa alternatywa dla tradycyjnych dachówek, a z szerokiej oferty łatwo wybrać odpowiedni kolor i kształt. Jedynym minusem blaszanego pokrycia może być akustyczność, tzn. deszcz czy grad uderzający o dach, będzie powodować większy hałas. Można to jednak zminimalizować za pomocą odpowiedniej izolacji.