Brakuje Ci gotówki na wymarzone wakacje? Są na to sposoby!

Brakuje Ci gotówki na wymarzone wakacje? Są na to sposoby!

27 lutego 2019 0 przez Blog4Women

Marzy Ci się podróż życia na inny kontynent albo rodzinne wakacje na słonecznej wyspie? Marzenia są po to, aby je realizować, nawet mimo braku gotówki. Jeśli nie stać Cię na taki wyjazd, są na to sposoby. Szukaj inspiracji poniżej.

Kto z nas nie marzy o odpoczynku od pracy i obowiązków domowych? Jednak ceny wycieczek zwykle nas odstraszają. Wyśniona podróż pozostaje zatem w sferze marzeń i jest odkładana na bliżej nieokreśloną przyszłość. Są jednak możliwości, aby zrealizować ambitny plan I wyjechać na wakacje – poniżej podpowiadamy, jak to zrobić.

Kredyt gotówkowy

Jednym z wygodnych rozwiązań jest kredyt gotówkowy, który oferują liczne banki. Szybko i bez czasochłonnych formalności można otrzymać pieniądze na dowolny cel. Wystarczy wypełnić I złożyć odpowiedni wniosek, a środki można przeznaczyć na wybrany cel. Nie mamy obowiązku zdradzać bankowi, na jaki. Może to być remont, zakup sprzętu elektrycznego czy wyjazd wakacyjny.

W wielu bankach formalności można dopełnić online, co przemawia do wiecznie zapracowanych klientów. Przed podpisaniem umowy, należy mimo wszystko zapoznać się z regulaminem i warunkami udzielania kredytu. Sprawdź różne oferty, złóż wniosek i niebawem ciesz się nadchodzącym wyjazdem!

Wakacje last minute

Warto polować na oferty last minute, gdyż mamy wtedy duże szanse na udane wakacje w atrakcyjnej cenie. Jeśli biuro podróży nie sprzeda wycieczek w pełnej cenie, na krótko przed terminem wylotu sprzedaje je jako last minute.

Trzeba być jedynie przygotowanym, że lot może odbyć się już następnego dnia! Warto jednak być czujnym i sprawdzać oferty różnych biur, aby trafić na taką, która będzie nam w pełni odpowiadać. Mimo to wysiłek zwykle się opłaca, dlatego też oferty last minute cieszą się dużym powodzeniem.

Niektóre firmy stosują wprawdzie akcje marketingowe, a oferty last minute wcale nie są atrakcyjne. Wystarczy jednak po prostu dokładnie przejrzeć oferty i czytać ze zrozumieniem.

Urlop można zaplanować samodzielnie

Ponadto na urlop nie musimy wyjeżdżać z biurem podróży, które zawsze nalicza prowizję. Jeśli nie chcesz decydować się na kredyt gotówkowy, po prostu weź laptop w rękę i samodzielnie znajdź tanie loty i zakwaterowanie, a także ustal plan zwiedzania. Musisz określić pewne kryteria – np. możliwość przesiadki, liczbę gwiazdek, położenie, udogodnienia dodatkowe, dostęp do Wi-Fi itd. Ponadto biuro podróży dolicza konkretne sumy za zorganizowanie dodatkowych atrakcji lub wycieczki opcjonalnej. Jeśli zaplanujesz ją samodzielnie, zaoszczędzisz naprawdę wiele. Mieszkańcy chętnie podpowiadają turystom, gdzie warto się udać!

Zaplanuj podróż samodzielnie, mimo że pierwszy raz na pewno popełnisz jakieś błędy. Następnym razem będziesz wiedzieć, na co zwrócić uwagę i o czym pamiętać.