Pyszna kawa na szybko? To możliwe!

Pyszna kawa na szybko? To możliwe!

23 czerwca 2019 0 przez Blog4Women

Jesteśmy coraz bardziej zabiegani i ciągle brakuje nam czasu, ale jedno pozostaje niezmienne – miłość do małej czarnej. To właśnie kawa jest pierwszą myślą, gdy budzimy się rano lub w chwili wytchnienia sięgamy po książkę. Czy jednak mimo życia w biegu można się cieszyć aromatycznym espresso? Oczywiście! W tym artykule zdradzimy Ci, dlaczego to możliwe. Ponadto powiemy również o dobroczynnych właściwościach tego napoju i o tym, jak z jego pomocą podarować komuś radość.

Kawa w saszetkach – rozwiązanie dla zabieganych

Mało kto może pozwolić sobie o poranku na pełen kawowy rytuał. Zazwyczaj w biegu łapiemy kanapkę, zakładamy ubrania lub wiążemy buty. W takiej sytuacji ostatnie, o czym myślimy, to spóźnić się do pracy tylko po to, by wypić gorącą kawę. Przygotowanie jej w ekspresie ciśnieniowym jest czasochłonne. Musimy wsypać ziarna do młynka, poczekać, następnie powtórzyć czynność z ekspresem i spoglądając na zegarek, oczekiwać aż do kubka spłynie ulubiony napój.

Jeśli chcemy uniknąć tego żmudnego procesu, idealnym rozwiązaniem będzie kawa w saszetkach. Dlaczego? Torebkę z kawą wystarczy włożyć do rączki ekspresu, w którą zazwyczaj sypiemy kawę, i gotowe. Dzięki temu nie tylko szybciej zrobimy espresso, ale również oszczędzimy czas na sprzątanie po kawie czy mielenie ziaren.

Kawa na prezent? Czemu nie!

Jeśli jednak dla Ciebie parzenie kawy to swojego rodzaju rytuał, możesz po prostu podarować komuś małą czarną w saszetkach na prezent. I to bez okazji. Każdy dzień jest dobry, by sprawić komuś radość. Z pewnością kawa senseo ucieszy Twoich zabieganych znajomych lub dzieci. Jeśli tylko elegancko ją zapakujesz, zyskasz jeszcze więcej radości z chwili, gdy Twój bliski będzie ją odpakowywał.

Nie zapominaj, że kawa ma również mnóstwo właściwości zdrowotnych. Poprawia metabolizm, a także świetnie wpływa na osoby, które zmagają się z niskim ciśnieniem. Jeżeli masz w swoim otoczeniu znajomych, którzy mogliby poznać dobroczynne działanie kawy, koniecznie podziel się z nimi tą radosną nowiną i torebką espresso w saszetkach.