Jak urządzić wspaniałe wesele?

Jak urządzić wspaniałe wesele?

24 czerwca 2019 0 przez Blog4Women

Ślub i wesele to bardzo ważne wydarzenia nie tylko dla młodej pary, ale i dla najbliższej rodziny. Dlatego chcemy przeżyć je jak najhuczniej, by wspomnienia po nich pozostałe były cudowne. W tym celu już kilkanaście miesięcy wcześniej szukamy nie tylko sukni, obrączek i garnituru, lecz także sali weselnej i zespołu. Jak przygotować się na tę okoliczność, by urządzić ją wspaniale? W tym artykule doradzimy, czym się kierować przy wynajęciu domu przyjęć i innych atrakcji.

Sala weselna zgodna z oczekiwaniami

Każda młoda para na pewno ma już wizję wymarzonego wesela. Wie, w jakim stylu chce urządzić to przyjęcie, ile osób zaprosić oraz co podać do jedzenia w przerwach między huczną zabawą, tańcami i rozmowami. Znalezienie idealnego domu przyjęć jest więc nie lada wyzwaniem.

Jeden może okazać się perfekcyjny pod względem wizualnym, ale drugi oferuje lepsze warunki wynajmu i dodatkowe pakiety w cenie. Jak w takiej sytuacji podjąć ostateczną decyzję? Czy można znaleźć salę, która będzie w 100% zgodna z naszymi oczekiwaniami?

Koszty wesela w praktyce

Przede wszystkim musimy znaleźć kilka domów weselnych, które najbardziej przypadły nam do gustu. Warto wypisać ceny, jakie oferuje każdy z nich i pakiety, które ewentualnie można dobrać. Czasami bywa tak, że w jednej sali cena będzie wyższa, ale wlicza się do niej na przykład nocleg dla gości lub bogate menu ciepłych dań i deserów.

Po ostatecznym przekalkulowaniu, warto dopytać o możliwość rabatu, z uwagi na większą ilość gości. Wiele firm zgadza się na taki układ, ponieważ im więcej gości, tym lepiej mogą rozdzielić opłaty za składniki kulinarne lub chociażby zużycie wody, prądu i obsługę sprzątającą. Na tej stronie internetowej, znajdziesz ofertę jednego z najlepszych domów weselnych w Lublinie: http://www.artemida.lublin.pl/oferta/wesela/

Wymarzona sala weselna – rezerwacja i organizacja

Kiedy sala jest już wynajęta, musimy przygotować plan przyjęcia, rozsadzić wszystkich gości, wybrać potrawy, zespół lub kapelę i zastanowić się, czy część zabaw ma się odbyć w ogrodzie. Wiele osób decyduje się także na wodzireja, dzięki któremu przyjęcie jest naprawdę huczne i pełne wspaniałych rozrywek. Oczywiście każda dodatkowa usługa tego typu to kolejne koszty. Warto wszystko podliczyć, zanim ostatecznie zdecydujemy się na finalne zamknięcie planu imprezy.

Kolejny pomysł na urządzenie naprawdę bajkowego przyjęcia to opłacenie organizatora wesel. Taka osoba wszystko przygotuje za nas. My jedynie zdradzamy swoje preferencje, co do stylu i etapów wesela i pokrywamy koszty. Organizator projektuje wystrój lokalu, stołów, obicia krzeseł i zajmuje się między innymi szukaniem zespołu muzycznego i kateringu.

Perfekcyjne przyjęcie – jak dopiąć wszystko na ostatni guzik?

Wynajmując salę, dobrym pomysłem jest rozważenie, czy nie chcemy wynająć na przykład jednego pokoju, jeśli dom przyjęć ma taką ofertę w pakiecie. Będziemy wtedy mieli gdzie się przebrać, odłożyć prezenty lub odświeżyć. Ślub to stresujące wydarzenie, więc pomyślmy o wszystkim, by nic nas nie zaskoczyło i nie popsuło nam zabawy.

Jeśli jeszcze nie znalazłeś swojego wymarzonego miejsca na huczną zabawą weselną, odwiedź tę stronę internetową: http://www.artemida.lublin.pl/. Znajdziesz na niej ofertę organizacji przyjęcia wraz z różnymi pakietami, które uświetnią tę okoliczność i ułatwią perfekcyjną organizację wesela.

Pamiętaj, że zostawienie wszystkiego na ostatnią chwilę to nie najlepszy pomysł. Nawet jeśli do ślubu zastało kilkanaście miesięcy, to i tak najlepszy moment na wynajęcie sali i zaplanowanie imprezy. Jeżeli obawiasz się, że nie odłożyłeś jeszcze wystarczającej sumy, nie musisz się stresować. Przy wynajmie sali płacisz jedynie zaliczkę, a termin i lokal masz już „zaklepany” i możesz spać spokojnie.