Problemy zdrowotne? Wykup dodatkowe ubezpieczenie

Problemy zdrowotne? Wykup dodatkowe ubezpieczenie

19 czerwca 2019 0 przez Blog4Women

Przezorny zawsze ubezpieczony – to chyba najlepsza dewiza, która powinna nam towarzyszyć podczas codziennej aktywności. Wiadomo, że każdy z nas chce cieszyć się doskonałym zdrowiem przez wiele lat. Nigdy jednak nie potrafimy przewidzieć, co nas spotka, a choroby niestety pojawiają się w najbardziej nieoczekiwanym momencie. Warto przygotować się na taką okoliczność i wykupić dodatkowe ubezpieczenie.

Zakres dodatkowej umowy ubezpieczeniowej

Dodatkowe ubezpieczenie zdrowotne da Ci gwarancję wypłaty środków finansowych w przypadku niemożności realizowania przez Ciebie obowiązków zawodowych właśnie z przyczyn wystąpienia przewlekłej choroby czy konieczności długotrwałej hospitalizacji albo rehabilitacji. Takie zabezpieczenie da komfort nie tylko Tobie, ale ulży też Twoim bliskim, jeśli gospodarstwo domowe straci czasowo główne źródło utrzymania.

Warto wiedzieć, że praktycznie każda umowa dodatkowa jest elastyczna, a jej warunki zostaną dopasowane do Twoich potrzeb i możliwości. Dodatkowe ubezpieczenie zdrowotne może być gwarancją wypłaty środków w sytuacji konieczności odbycia operacji albo rehabilitacji po zabiegu. Odszkodowanie pozwoli zresztą na realizację takich ćwiczeń, dzięki czemu ubezpieczony o wiele szybciej wraca do zdrowia.

Pakiety zdrowotne

Najlepszą opcją jest nabycie całego pakietu zdrowotnego. Dzięki temu dodatkowe ubezpieczenie zdrowotne może działać w naprawdę szerokim zakresie. Przede wszystkim da gwarancję wypłaty środków pieniężnych o określonej wartości w sytuacji:

  • ciężkiego zachorowania,
  • pobytu w szpitalu,
  • konieczności przebycia operacji ratującej zdrowie i życie,
  • trwałego uszczerbku na zdrowiu w wyniku choroby bądź nagłego wypadku.

Co ważne, dodatkowe ubezpieczenie zdrowotne może obowiązywać na terenie Polski albo na całym świecie. Ubezpieczony może zawrzeć umowę na 5 lat i zostać objęty ochroną ubezpieczeniową aż do 70 roku życia. Suma wypłaconych środków jest uzależniona od wysokości wpłacanych składek i może sięgać kilkudziesięciu tysięcy złotych.

Dlaczego warto?

Czy wiesz, że dodatkowe ubezpieczenie zdrowotne zapewnia wypłatę środków pieniężnych za każdy dzień pobytu w szpitalu? Kwota tych środków jest wyższa, jeśli ubezpieczony pacjent przebywa na OIOM. Dodatkowe odszkodowanie należy się także za długi pobyt w szpitalu, np. powyżej 21 dni i przebyte operacje.

Co ciekawe, z łatwością można łączyć pakiety ubezpieczeniowe, dzięki czemu polisa zdrowotna może zawierać również ubezpieczenie na życie. Taka zabezpiecza najbliższych hospitalizowanego pacjenta w przypadku jego śmierci.