Pudry kryjące – Wybierz odpowiedni makijaż dla siebie

Pudry kryjące – Wybierz odpowiedni makijaż dla siebie

24 lipca 2015 0 przez Blog4Women

5Jest niezastąpiony dla tysięcy kobiet, które chcą zmatowić swoją cerę lub muszą ukryć wszystko to, czego nie przykrył podkład lub fluid. Dodatkową zaletą jest utrwalenie makijażu oraz (szczególnie korzystne dla dziewczyn, które mają problem ze złapaniem słońca) uzyskanie optycznej opalenizny.

Jaki puder wybrać?

Puder prasowany jest zdecydowanie najbardziej popularny i zdobył to miano między innymi dzięki temu, że jest najwygodniejszy w użyciu. Oprócz tego, że maskuje wszystkie problemy na twarzy, to ma również moc naprawczą jeśli chodzi o źle dobrany kolor podkładu – oczywiście jeśli kupimy fluid, który dobrałyśmy źle o kilka tonów, to raczej nie pomoże to w pełni, ale nie ma problemu z jednym czy dwoma tonami. Zaletą jest to, że najczęściej przy pudełeczkach pudrów prasowanych są lustereczka, dzięki którym w każdej chwili możemy nanieść małe poprawki tym bardziej, że odpowiednie opakowanie gwarantuje pewność, że kosmetyk nie wysypie się.

Puder sypki jest troszkę niebezpieczny pod kątem przechowywania – wrzucenie go do torebki jest raczej niedobrym pomysłem chyba, że chcemy nieco zmienić kolor wewnętrznej strony naszej torby, ale do użytku w domu jest zdecydowanie lepszy. Ogromną zaletą jest to, że jest on dużo lżejszy i nie pozostawia na twarzy zbyt dużej warstwy i wygląda bardziej naturalnie.

Puder mineralny

Kosmetyki mineralne cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Czym różnią się od pozostałych? Otóż nie zawierają one żadnych substancji chemicznych i na szczęście wcale nie odbija się to na stopniu krycia, a dodatkową zaletą jest w tym przypadku fakt, że nasz makijaż zdecydowanie mniej rzuca się w oczy. Oczywiście moda na lepszy skład dosięgła też pudrów i na twarz możemy nałożyć dużo lepszej jakości produkty – jest to wskazane szczególnie dla posiadaczek wrażliwej cery, choć oczywiście nie tylko.

Puder transparentny

Zdecydowanie nie będzie on pomocny w przypadku poprawek makijażu i ma to jeden konkretny powód: jest zupełnie niewidoczny. Jest odpowiedzialny przede wszystkim za zmatowienie skóry oraz jej „przesuszenie” (szczególnie wskazane dla posiadaczek tłustej cery), a składem jest czymś pomiędzy standardową a mineralną wersją, bo zazwyczaj ma domieszkę jakichś minerałów.

Tak naprawdę warto przetestować każdy z typów pudru, aby zdecydować który jest najlepszy dla nas, ale najważniejsza jest jedna zasada: w tym przypadku więcej nie oznacza lepiej – zdecydowanie lepiej wygląda naturalny odcień pudru.

Czytaj więcej na: http://goldenrose.pl