Prasa – jak uczyć się języka dzięki czasopismom?

Prasa – jak uczyć się języka dzięki czasopismom?

1 listopada 2019 0 przez Blog4Women

Prasa w fizycznym wydaniu już powoli odchodzi w zapomnienie. Mało kto kupuje gazety codzienne czy magazyny, ponieważ wszystko jest w internecie. Czy to prawda? Jeśli chcesz nauczyć się języka obcego, warto przekonać się do gazet i to od nich zacząć czytanie ze zrozumieniem, np. w języku angielskim. Nie tylko szybciej przyswoisz nowe słówka, ale łącząc przyjemne z pożytecznym, w ekspresowym tempie Twoja efektywność językowa wzrośnie.

Czytanie – podstawa języka obcego

Czytanie czy pisanie to pierwsze czynności, których uczą się dzieci w szkole i przedszkolu. Jeśli i my dopiero raczkujemy w angielskim, swoją przygodę z nim powinniśmy zacząć od tych właśnie kroków. Przy czym, nie rzucajmy się na głęboką wodę i na początku zamiast książek wybierajmy lżejszy kaliber lektur – gazety codzienne typu „The New York Times” czy lekkie magazyny o modzie w stylu znanego „Vogue’a”. Czasopisma znajdziemy w znanych sieciach księgarskich, więc dostęp do pracy w języku angielskim jest nie tylko łatwy, ale przede wszystkim umożliwi nam nauczenie się czytania ze zrozumieniem. Dużo prościej wyciągnąć kontekst zdania z prostego artykułu o trendach na dany sezon niż z powieści lub poradnika branżowego. Kiedy już przejdziemy przez ten etap nauki i nasz poziom wzrośnie, wtedy możemy mierzyć siły na zamiary i zacząć naukę czytania ze zrozumieniem od literatury.

Inne sposoby na efektywną naukę

Jeśli chcemy regularnie poznawać nowy język, możemy zrobić kilka rzeczy, które nam to ułatwią. Na przykład zmienić ustawienia językowe w telefonie i laptopie czy znaleźć blogi obcojęzyczne o tematyce, która nas interesuje. Taka metoda małych kroków oswoi nas z tym językiem na tyle, że dzięki codziennej dawce wiedzy, nawet się nie zorientujemy, kiedy nasz poziom angielskiego diametralnie wzrośnie.

A co w sytuacji, kiedy nie możemy się zmotywować? Wtedy z pomocą przyjdzie nam kurs językowy, na przykład angielski Częstochowa http://tarkowski.edu.pl/. Szybko i efektywnie poznamy go od podstaw lub poziomu, na którym obecnie jesteśmy. Nowoczesne metody nauczania w tego typu szkole sprawiają, że nasza wiedza będzie rozwinięta w tych kierunkach językowych, które ułatwiają konwersację i budowanie zdań, a nie skupiają się wyłącznie na gramatyce i suchej teorii.