Gdzie postawić łóżko – sypialnia doskonała

Gdzie postawić łóżko – sypialnia doskonała

11 października 2019 0 przez Blog4Women

Kiedy nareszcie wyremontujemy swoją sypialnię lub kupimy nowe łóżko, mamy ochotę na wielkie zmiany we wnętrzu. Zazwyczaj zaczynamy od wybrania miejsca, w którym stanie nasz nowy wypoczynek. O tym, gdzie najlepiej postawić łóżko i dlaczego, przeczytasz w tym artykule.

Jak ustawić łóżko w sypialni?

Najpierw wybierzmy miejsce, w którym będziemy mieli dostęp do łózka z trzech stron. To nie tylko ułatwi nam zakładanie narzuty czy zmianę pościeli, ale również kładzenie się spać i nocne wstawanie bez budzenia swojej drugiej połówki. Kolejna rzecz, to ustawienie łóżka względem okna i kaloryfera. Powinno się ono znajdować możliwie jak najdalej, ponieważ wtedy suche powietrze nie będzie drażniło naszego gardła, a lekki chłód z okna nie obudzi nas w środku nocy. Postarajmy się też, by umiejscowić wypoczynek dalej od drzwi, a samą sypialnię zaaranżować w możliwie najcichszym miejscu w domu.

Wyposażenie wygodnego łóżka

Jak wiadomo, na wygodę w czasie snu nie składa się tylko i wyłącznie materac czy wielkość łóżka. Ważne są także tekstylia, kołdra i poduszki do spania. Postarajmy się, by te rzeczy były jak najwygodniejsze i pasowały do pozycji, w której śpimy. W szczególności poduszki powinny być dopasowane do naszych potrzeb, w zależności od tego czy wypoczywamy na boku, czy na plecach.

Wykreuj przytulną sypialnię – detale

Kolejne elementy, składające się na komfortowy sen, to detale. To, jak udekorujemy sypialnię, wpłynie na nasze samopoczucie. W końcu to miejsce, w którym spędzamy większą część swojego życia. Zadbajmy więc o to, by pasowało do naszego stylu. Pamiętajmy o sezonowej zmienianie dekoracji, zasłon i pościeli. Nastrajajmy ją świecami i zapachami herbat w długie zimowe wieczory. Miejmy na stoliku ulubiony krem do rąk czy szklankę wody. Ułatwiajmy sobie zasypianie za pomocą kominków, książek i miękkiej piżamy. Takie zmiany w sypialni na pewno pozytywnie wpłyną na jakość naszego snu i humor tuż po przebudzeniu. W końcu mówi się, że „jaki poranek, taki cały dzień”.

Nowoczesne i modne wyposażenie do sypialni zamówisz online, tutaj: https://expertsnu.pl/.