4 powody, dla których podnośnik LeviCare ułatwia opiekę nad osobą niepełnosprawną

4 powody, dla których podnośnik LeviCare ułatwia opiekę nad osobą niepełnosprawną

2 października 2019 0 przez Blog4Women

Codzienna pielęgnacja osoby schorowanej lub w podeszłym wieku to dla wielu opiekunów duże wyzwanie. Przenoszenie dorosłego człowieka o ograniczonej sprawności z łóżka na wózek lub do wanny wymaga ostrożności oraz siły. Mimo to może zakończyć się niebezpiecznym upadkiem. Istnieje jednak prosty sposób na zapewnienie bezpieczeństwa bliskiej osobie i odciążenie kręgosłupa opiekuna – jest nim montaż podnośnika transportowego LeviCare.

Podnośnik dla niepełnosprawnych – wygodny i bezpieczny

Urządzenie wyprodukowane przez LeviCare służy do transportowania na terenie mieszkania lub domu osoby niezdolnej do samodzielnego poruszania się. Jest to mobilny system, montowany do ściany lub podłogi, z którego obsługą z łatwością poradzi sobie opiekun w każdym wieku. Levicare Q140 to innowacyjny i najlżejszy na rynku podnośnik rehabilitacyjny, który pozwala przenieść dorosłego człowieka o wadze sięgającej 140 kg. Dzięki niemu transportowanie osoby niepełnosprawnej z pokoju na korytarz czy do łazienki nie wymaga żadnego wysiłku. Urządzenie sprawia, że chory unika ryzyka upadku a opiekun nie musi już codziennie zmagać się z ciężarem przekraczającym jego możliwości.

Dlaczego podnośnik transportowy LeviCare sprawi, że Twoje życie będzie łatwiejsze?

Mniej wysiłku przy przenoszeniu osoby niepełnosprawnej i więcej spokoju na co dzień – to najważniejsze efekty zamontowania nowoczesnego podnośnika rehabilitacyjnego. Wybierając Levicare, nie musisz już obawiać się, że nie utrzymasz na swoich ramionach schorowanej osoby. Możesz zapomnieć o kłopotliwym proszeniu się bliskim lub sąsiadom o pomoc w przenoszeniu chorego. Po założeniu ściennego podnośnika skończy się stres związany z przekładaniem osoby niepełnosprawnej z łóżka na wózek inwalidzki lub do wanny. Jedno urządzenie sprawi, że odzyskasz spokój, zaoszczędzisz mnóstwo czasu i zaczniesz czerpać radość z chwil spędzanych z chorym.

Zobacz, dlaczego warto zamontować LeviCare Q140 w swoim domu:

  1. nr 1 w łazience osoby niepełnosprawnej

Korzystając z podnośnika rehabilitacyjnego Levicare, bez wysiłku przeniesiesz chorego z łóżka do wanny lub posadzisz go na muszli klozetowej. Urządzenie wyróżniające się wysoką klasą wodoszczelności pozwoli Ci w bezpieczny sposób przetransportować osobę niepełnosprawną pod prysznic. Dzięki niemu unikniesz konieczności dostosowywania łazienki do potrzeb schorowanej osoby – aby stała się funkcjonalna, wystarczy zamontować na ścianie podstawę do podnośnika.

    2. uniwersalne zastosowanie

Wybór kilku podstaw do urządzenia sprawi, że będziesz mógł z niego korzystać w całym mieszkaniu. Urządzenie jest bardzo lekkie, więc jego przenoszenie nie sprawi Ci problemu, a montaż do wybranej podstawy zajmie Ci kilka sekund. Z kolei wybór odpowiedniej kamizelki umożliwi Ci podnoszenie chorego w różnych pozycjach – leżącej, pół-leżącej oraz siedzącej. Dzięki temu podnośnik transportowy Levicare sprawdzi się w każdej sytuacji. Pomoże Ci w podnoszeniu osoby niepełnosprawnej z łóżka, wyjmowaniu jej z wanny, przekładaniu na wózek inwalidzki lub na podłogę. Jedno urządzenie może zastąpić podnośnik wannowy, transportowy i rehabilitacyjny, pozwalając na oszczędność miejsca oraz pieniędzy.

   3. nie wymaga przeprowadzania remontu

Poszerzanie wejść do pomieszczeń, usuwanie progów i przebudowa mieszkania nie są już konieczne, aby dostosować je do potrzeb osoby niepełnosprawnej. Montaż podnośnika ściennego Levicare przebiega błyskawicznie i nie wymaga remontu ani żadnych prac przygotowawczych. Jedynym wymogiem niezbędnym do jego uruchomienia jest obecność gniazdka elektrycznego 230V w bliskiej odległości od urządzenia.

   4. wygodne korzystanie z podnośnika bez użycia siły

Niewielka waga podnośnika rehabilitacyjnego Levicare oraz jego intuicyjna obsługa sprawiają, że może z niego korzystać nawet drobna i schorowana osoba. Przenoszenie chorego odbywa się bez użycia siły. Wystarczy założyć osobie niepełnosprawnej kamizelkę, zamocować ją do urządzenia i podnieść przy użyciu pilota.

Dowiedz się, jak uzyskać dofinansowanie na zakup i montaż podnośnika ściennego LeviCare!

Czekamy na Twój telefon pod numerami:

+48 692 44 94 74 | +48 608 445 819 | +48 606 686 002

Możesz też wysłać do nas e-mail na adres: zapytanie@windy-schodowe.pl

Zapraszamy!

Windy Schodowe

www.windy-schodowe.pl