Pozycja do snu a wybór poduszek

Pozycja do snu a wybór poduszek

1 sierpnia 2019 0 przez Blog4Women

Poduszki, jaśki i poduchy – wyposażenie każdego łóżka i nieodzowny element komfortowego snu. Czy wiesz o nich wszystko? Czy znasz zasady, którymi warto się kierować wybierając poduszki? Jeśli chcesz spać komfortowo, zdrowo i efektywnie, przeczytaj ten tekst, by dowiedzieć się, jak pozycja snu wpływa na wybór poduszki.

Pozycja do snu a poduszka

Każdy z nas ma swoją ulubioną pozycję do spania. Niemożność przyjęcia jej, skutkuje bezsennością i niepokojem. Jedni czują się bezpiecznie śpiąc na plecach lub brzuchu, a inni wolą zwinąć się w kłębek lub położyć na boku. Dlatego tak ważne jest dobranie poduszki do pozycji, którą obieramy układając się w objęcia Morfeusza.

Jeśli lubisz spać na brzuchu, idealna poduszka powinna być miękka, płaska i z oddychającego materiału. Kiedy z kolei preferujesz sen na boku, najlepiej kupić poduszkę, która będzie wyprofilowana na kark i potylicę. Układając na niej głowę, powinna wypełniać przestrzeń między tymi częściami ciała. Dla śpiochów preferujących sen na plecach, mamy coś specjalnego, czyli poduszki do spania, które są miękkie, średniej wysokości i podłużne.

Materiał i wypełnienie poduszek

Materiał, którym pokryta jest poduszka powinien być naturalny – len, bawełna lub jedwab – i oddychający. Jednak, co z tego, że kupimy poduszkę z owym pokryciem, jeśli powleczemy ją w tekstylia z poliestru. Wtedy nasza skóra będzie się pocić, co może powodować pogorszenie stanu cery, skóry głowy i włosów. Stawiajmy więc nie tylko na jakość poduszki, ale i poszewek.

Kolejna kwestia to wypełnienie jej wnętrza. Na rynku dostępne są wsady z puchu, pierza, gryki, wełny, bambusa, prosa lub jedwabiu. Wybierając poduszkę, musimy wiedzieć, czy nie mamy uczulenia na któryś z tych składników. Wiele wypełnień sprawia, że poduszka jest płaska lub wręcz przeciwnie, dlatego zwracajmy uwagę na to, jaką pozycję do snu przyjmujemy i na tej podstawie dokonajmy ostatecznej decyzji.

Wysokiej jakości poduszki dla osób o różnych upodobaniach, kupisz w tym sklepie internetowym: https://expertsnu.pl/. Ponadto znajdziesz tam również ogromny wybór materaców, pościeli i łóżek.