Nie bój się bać, czyli lęk przed mówieniem po angielsku

Nie bój się bać, czyli lęk przed mówieniem po angielsku

2 sierpnia 2019 0 przez Blog4Women

Język angielski można uznać za uniwersalny. Dzięki niemu jesteśmy w stanie porozumieć się w praktycznie w każdym kraju na świecie. Skoro więc za sprawą znajomości jednego języka, otwierają się przed nami ogromnie możliwości – kariera, nowe przyjaźnie czy piękne podróże – żal byłoby zaprzepaścić swoją szansę na poznanie go.

Mimo wszystko, wiele osób nadal czuje strach przez nauką i mówieniem po angielsku. Wtedy warto przełamać swoje obawy, stanąć z nim oko w oko i pokonać go raz na zawsze. Nie bój się bać, czyli jak lęk może nas zmotywować do nauki – to temat dzisiejszego artykułu.

Pokonaj lęk w kilka chwil

Na pewno zgodzisz się z tym, że około 99% naszych obaw, nigdy się nie urzeczywistnia. Oznacza to, że strach przed wyśmianiem, przekręceniem czegoś czy nie dogadaniem się w języku angielskim, w dużej mierze jest nieuzasadniony. Jeśli będziesz regularnie wyobrażał sobie, że nie rozmawiasz z kimś, tylko prowadzisz monolog, na pewno szybko oswoisz najgorszy lęk. Kolejna porada, to patent na przywyknięcie do poznawania języka poprzez myślenie o nim. Na przykład wyznacz sobie 15 minut dziennie na angielski w różnej formie. Sprzątając pokój, możesz na głos nazywać czynności, które wykonujesz, używane środki czystości lub sprzątane powierzchnie.

Naucz się przegrywać

Mówi się, że najwięcej osiągamy wtedy, kiedy nie planujemy spektakularnych efektów jakiegoś przedsięwzięcia. Z pewnością nie raz miałeś wrażenie, że robiąc coś od niechcenia lub bez specjalnego zaangażowania, pewne rzeczy wyszły Ci kilka razy lepiej, niż wtedy, gdy podchodziłeś do nich z największą pieczołowitością. Tak samo potraktuj naukę języka angielskiego. Nie nastawiaj się na sukces osiągnięty w przeciągu tygodnia czy dwóch. Naucz się przegrywać, by nawet drobne porażki nie definiowały całej drogi do celu.

Daj sobie pomóc

Każdy z nas lubi dojść do czegoś samodzielnie. Pokonywać trudności bez pomocy innych, by później móc powiedzieć, że to czego dokonaliśmy jest tylko naszą zasługą. Nie zawsze warto podchodzić w ten sposób. Dlatego, gdy czujesz, że nie dasz rady przyswoić całego materiału i bez pomocy innych nauczyć się obcej mowy, szkoła języka angielskiego Częstochowa http://tarkowski.edu.pl/ będzie dla Ciebie nieocenionym wsparciem.