Okno w łazience – tak czy nie?

Okno w łazience – tak czy nie?

18 lipca 2019 0 przez Blog4Women

Wstawianie drzwi i okien to podstawowe elementy wykończeniowe każdego domu. Wybieramy produkty o jak najwyższej jakości i przykładamy ogromną uwagę do prawidłowego montażu. To od nich zależy regulacja temperatury wewnątrz mieszkania oraz dostęp do naturalnego światła. Szczególnie musimy się zastanowić nad właściwym oknem w naszej łazience.

Okno w łazience – czy jest potrzebne?

Jedną z podstawowych kwestii podczas projektowania i budowy domu jest rozmieszczenie łazienki. Już na początkowym etapie wznoszenia budowli trzeba się zastanowić, czy chcemy, by w tym pomieszczeniu znajdowało się okno. W przypadku mieszkaniach w bloku sprawa jest zwykle z góry przesądzona, ponieważ tam zazwyczaj możemy zobaczyć ślepe łazienki. 

Wielu osobom okno łazienkowe wydaje się zbędne, nie wiedząc, ile tracą, rezygnując z tego pomysłu. Nie tylko zapewniamy sobie stały dostęp do naturalnego światła (i zmniejszamy rachunki za prąd, skoro sztuczne oświetlenie nie zawsze będzie potrzebne), ale też dbamy o odpowiednią wentylację tego pomieszczenia. Stała cyrkulacja powietrza w całym domu jest bardzo ważna dla naszego zdrowia i samopoczucia. 

Co wziąć pod uwagę podczas wyboru okna do łazienki?

Zanim wyszukamy „okna Częstochowa”, musimy się zastanowić, jakie funkcje powinno spełniać okno łazienkowe.

Kwestią najważniejszą jest zdecydowanie prywatność. Właśnie z tego względu sporo osób nie decyduje się na wstawienie okna do łazienki, obawiając się, że nie zapewnią sobie intymności. Tymczasem wystarczy szyba o mlecznym wykończeniu bądź naklejenie na niej folii o takich właściwościach. Możemy też zamontować roletę, co przy okazji umożliwi na kontrolowanie dopływu słońca.

Oczywiście, by zachować wspomnianą wentylację, okno musi pozwalać na jego uchylanie bądź otwieranie. Jak wiadomo, łazienka jest pomieszczeniem o bardzo wysokim poziomie wilgotności, więc para musi swobodnie wydostawać się na zewnątrz, co zapobiegnie tworzeniu się pleśni i rozwojowi grzybów. Ponadto, jeśli nasza łazienka znajduje się na parterze, powinniśmy się też zastanowić nad wyposażeniem okna w roletę antywłamaniową.

Szukasz okien do swojego domu? Zajrzyj na http://dwd.pl/