Posadzki do każdego pomieszczenia

Posadzki do każdego pomieszczenia

6 września 2019 0 przez Blog4Women

Posadzka to bardzo ważny element wykończenia każdego pomieszczenia domu czy obiektu. Od jej jakości zależy bowiem nie tylko estetyka ale również funkcjonalność.

Cechy dobrej posadzki

Dobra posadzka powinna być przede wszystkim ładna. Od niej zależy bowiem estetyka całego pomieszczenia. Powinna być również łatwa w utrzymaniu i trwała, aby wykluczyć konieczność częstej jej wymiany. 

Podłoga w domu

Do wykończenia podłogi w domu można użyć wielu materiałów dostępnych na rynku. Płytki, panele i drewno to często spotykane podłogi. Coraz częściej stosowanym rozwiązaniem jest jednak  posadzka żywiczna, która do niedawna kojarzyła się tylko z obiektami użyteczności publicznej. Dzięki nowym technologiom i rozwiązaniom posadzki żywiczne zyskują coraz większą popularność jako posadzki do domów i mieszkań. Można ją stosować właściwie w każdym pomieszczeniu. Matowe, błyszczące i kolorowe zaspokoją potrzeby i oczekiwania każdego klienta. Posadzka żywiczna ma dużą odporność na ścieralność, dlatego przez długie lata będzie wyglądała jak nowa. Jest stosunkowo łatwa do położenia. Posadzka z żywicy to podłoże bezspoinowe i dlatego bardzo łatwe w utrzymaniu i higieniczne. Dzięki temu że jest to materiał wodoszczelny, nadaje się zarówno do łazienki, kuchni czy przedpokoju. Kolorowe posadzki żywiczne są coraz częściej stosowane w salonach i na tarasach.

Posadzki żywiczne w przemyśle

Posadzki żywiczne są najczęściej stosowane jako podłogi w dużych halach produkcyjnych, w obiektach przemysłowych czy wielkopowierzchniowych garażach. Są bardzo odporne na wszelkie uszkodzenia mechaniczne i spełniają najwyższe standardy jakości. W zależności od przeznaczenia posadzki żywiczne mogą być nawet antybakteryjne. Ten rodzaj posadzek stosowany jest między innymi w przemyśle spożywczym. Posadzkę żywiczną z powodzeniem można zastosować w garażu. Łatwo umyć ją za pomocą wody ze szlaucha ogrodowego, co pozwoli zachować czystość i higienę. W obiektach komercyjnych również stosowane są tego typu posadzki. Dzięki możliwości różnorodnego mieszania kolorów i form można nadać podłodze piękny i niepowtarzalny wygląd np. w salonie fryzjerskim, restauracji czy ekskluzywnym butiku. Wszystko na temat posadzek z żywicy można znaleźć tutaj https://centrumposadzek.com.pl