Podcast, serial, film i audiobook – angielski na kilka sposobów

Podcast, serial, film i audiobook – angielski na kilka sposobów

12 września 2019 0 przez Blog4Women

Czasy, kiedy angielskiego można było skutecznie uczyć się wyłącznie z podręczników i lekcji w szkole już dawno minęły. Teraz praktycznie każdy z nas może zupełnie za darmo przyswajać wiedzę z jego zakresu za pomocą rozrywki. Wystarczy włączyć film lub serial z napisami albo nawet uruchomić podcast w znanej aplikacji czy audiobook. Metod nauki jest tak wiele, że w końcu nie wiemy, która z nich jest skuteczniejsza. 

Nauka przez zabawę

Jeśli nie masz cierpliwości do zakuwania słówek i samodzielnej nauki, możesz spróbować metody edukacji poprzez zabawę. Jeśli Twój poziom angielskiego jest wystarczający, z pomocą seriali i filmów nauczysz się nowych zwrotów i prawidłowiej budowy zdań. Potrzebujesz również wymowę. Z kolei, gdy wolisz tylko słuchać, a język znasz na tyle, że jesteś w stanie wiele zrozumieć chociażby z kontekstu, z pomocą przyjdą Ci podcasty i audiobooki. To świetna metoda, by łączyć przyjemne z pożytecznym. Uczyć się języka i dodatkowo czytać książki lub zdobywać wiedzę z ulubionej dziedziny.

Jak zorganizować efektywną naukę przez zabawę?

Ważne, by to, co oglądamy lub tego czego słuchamy po angielsku, naprawdę nas interesowało. Nie ma więc sensu tracić czasu na mało ciekawe seriale lub audiobooki. Wiele osób stosuje pewną taktyką, by ułatwić sobie odsiewanie nudy od dobrej rozrywki. Najpierw oglądają film z lektorem lub czytają książkę w polskiej wersji, a dopiero później ponawiają czynność, ale tym razem w angielskiej wersji językowej.

Szybka nauka na kursie

Jednak czasami może okazać się, że nasza wiedza nie jest wystarczająca, by korzystać z powyższych sposobów. Wtedy warto rozważyć, czy język angielski Częstochowa http://tarkowski.edu.pl/ w formie kursu nie będzie dla nas korzystniejszą opcją. Oczywiście, seriale, filmy i podcasty będą świetnym dopełnieniem nauki w wolnej chwili. Jednak nauka w szkole językowej na pewno przyspieszy proces osiągnięcia kolejnego poziomu w tym języku i sprawi, że będziemy bardziej zdeterminowani, by osiągnąć swoje cele. Ile ludzi, tyle sposobów na naukę. Ostatecznie każdy musi wybrać ten, który będzie odpowiadał jego predyspozycjom.