Kołdry i poduszki pod lupą

Kołdry i poduszki pod lupą

11 września 2019 0 przez Blog4Women

Nawet największe i najwygodniejsze łóżko nie zapewni nam komfortowego snu, jeśli nie zadbamy o odpowiednie wyposażenie do wypoczynku. Mowa oczywiście o kołdrach i poduszkach. Jedni stawiają w tej kwestii na minimalizm, a inni na każdą porę roku i pogodę wyczarują inne poszwy i rodzaje okrycia. Co łączy każdą z tych osób? Chęć wyspania się. Dlatego w tym tekście zdradzimy, jak wybrać idealne kołdry i poduszki bez względu na swój gust i sypialniane nawyki. 

Kołdra szyta na miarę

Kochamy ciepłe, przytulne i delikatne kołdry, którymi można się odpowiednio otulić. Pozwalają szybko zasnąć i zapaść w objęcia Morfeusza. Jednak kołdra kołdrze nierówna. Czasami nieświadomie możemy szkodzić naszemu zdrowiu przez nieodpowiednio dobrane okrycie. Wystarczy, że wkład w nim będzie zbity lub przesiąknięty wilgocią, by skutecznie utorować drogę do organizmu bakteriom i roztoczom.

Dlatego tak istotne jest często wietrzenie, pranie i wymienianie kołdry oraz poszewek. Ważne, by okrycie było również dopasowane do naszych sypialnianych nawyków. Jeśli śpimy z drugą połówką, najlepsza będzie kołdra 200×200. Gdy z kolei wypoczywamy sami, również lepiej kupić odrobinę większą kołdrę, by móc się nią otulić i nie budzić się w nocy zmarzniętym.

Poduszki pod lupą

Kolejny element sypialni, nie mniej ważny od kołdry i materaca to oczywiście poduszki. Muszą być dobrane do pozycji jaką przyjmujemy w czasie snu. Gdy preferujemy wypoczynek na boku, przyda się poduszka, która idealnie dopasuje się do wgłębienia między szyją a potylicą. Kiedy natomiast śpimy w innej pozycji, dobierzmy poduszkę pod nią. Kierując się takimi wyznacznikami w czasie zakupów, z pewnością kupimy poduszkę idealną, szytą na miarę naszych potrzeb.

Zestawy pościeli – materiał ma znaczenie

Kiedy kołdra i poduszka zostanie już wybrana, warto pomyśleć o zakupie pościeli, która będzie równie przyjazna naszej skórze, jak wcześniej wspomniane elementy. Powinna być z naturalnych tkanin, np. z bawełny, flaneli lub jedwabiu. Ważne, by nie była zbyt gruba, ponieważ wtedy dłużej schnie i szybciej mogą pojawić się w niej alergeny lub bakterie.

Idealne komplety pościeli i inne elementy wyposażania sypialni możesz kupić w tym sklepie online: https://expertsnu.pl/.