Nietypowe zdjęcia z wesela – moda na fotobudki

Nietypowe zdjęcia z wesela – moda na fotobudki

12 listopada 2016 0 przez Majka

wedding-1787972_640

Fotobudki w Ameryce znane są już od wielu dekad. Można je spotkać na ulicach, w sklepach czy barach. W Polsce nie są jeszcze tak popularne, ale z powodzeniem pojawiają się od kilku sezonów na zabawach weselnych. Skąd wzięła się ich rosnąca popularność?

Historia fotobudki sięga roku 1926. Wtedy imigrant z Syrii – niejaki Anatol Marco Josepho – postawił pierwszą fotobudkę na monety na Broadwayu. Od tego czasu fotografia osobista stała się szeroko dostępna dla mas. Do tej pory w Polsce urządzenie to było mało popularne. Pojawiało się sporadycznie na studniówkach czy wieczorach panieńskich. Jednak od kilku sezonów zauważamy jej obecność przede wszystkim na weselach.

Dlaczego fotobudka?

Wynajęcie fotobudki to przede wszystkim gwarancja, że każdy z gości weselnych będzie mógł sobie zrobić zdjęcie na przyjęciu weselnym. Fotografowie ślubni nie zawsze wyłapują wszystkich, a jeśli już, to niestety często są to mało udane zdjęcia. Ktoś właśnie przeżuwa posiłek albo ma minę obrażonego buldoga. Podgląd na ekranie daje nam możliwość ustawienia się do zdjęcia według naszych preferencji. Dzięki temu możemy zrobić fajne ujęcia, bez śmiesznych niezamierzonych min. Cała gama gadżetów, które oferują firmy wypożyczające fotobudki, np. http://www.imprezowyraj.pl/, pozwala nam zrobić niezwykle zabawne i oryginalne fotografie. Zdjęcia na pewno nie będą nudne, a ich robienie będzie dla nas świetną zabawą.

Wynajem fotobudki – o czym musimy pamiętać?

W Polsce powstaje coraz więcej firm, które oferują wynajęcie fotobudki. O czym powinniśmy pamiętać przed jej wypożyczeniem? Jeśli firma wypożyczająca urządzenie ma stronę internetową, warto przejrzeć przykładowe zdjęcia, aby zobaczyć, jaka jest ich jakość. Chyba nie chcielibyśmy później niespodzianek w postaci fotografii marnej rozdzielczości albo z wyblakłymi kolorami. Kolejną ważną rzeczą jest także obecność asystenta, który nie tylko wytłumaczy gościom zasady działania fotobudki, ale także pomoże nam w razie jakichkolwiek problemów. Powinniśmy dowiedzieć się także, czy tło i gadżety są wliczone w cenę wynajmu. Jeśli nie, będziemy musieli je załatwić sami. Warto również sparwdzić, czy firma ma jakiś ograniczony limit zdjęć, a także czy czas montażu jest wliczany w czas wynajmu fotobudki.

Jeśli chcecie znać przykładowe ceny wynajmu fotobudki, zapraszamy na stronę: http://www.imprezowyraj.pl/fotobudka.