Nie tylko manicure może być wymyślny

Nie tylko manicure może być wymyślny

17 sierpnia 2015 0 przez Majka

hands-667633_640Manicure to nie wszystko. Klienci gabinetów kosmetycznych pewnie o tym wiedzą, ale taką wiedzę niekoniecznie muszą posiadać osoby, które nigdy nie zawitały do salonu piękności. Jest jeszcze pedicure, który wcale nie musi ograniczać się tylko do wycinania i zmiękczania skórek oraz naskórka na stopach. To również więcej niż malowanie paznokci zwykłą odżywką.

Pedicure hybrydowy

W niczym się nie różni od manicure’u hybrydowego. No, może z jednym wyjątkiem. Ten na stopach jest jeszcze bardziej trwały! Dzieje się tak dlatego, że lakier na paznokciach jest częściej uszkadzany – to dłońmi wykonujemy najwięcej codziennych czynności. Jak by o tym pomyśleć, stopy służą nam tak naprawdę głównie do chodzenia. Owszem, jeśli bierzemy codziennie prysznic, są one nieco narażone na działanie wilgoci, ale przy tak zwanej hybrydzie nie ma się co martwić. Jest to bowiem, jak sama nazwa wskazuje, połączenie dwóch innych technik – klasycznej oraz żelowej. Z tej pierwszej czerpie znakomitą ilość kolorów oraz fakt, że przy ściąganiu lakieru nie trzeba piłować płytki paznokcia. Ta druga natomiast dała hybrydzie utwardzanie UV, dzięki czemu pedicure jest niezwykle trwały.

A może Callus Peel?

Kosmetyczki pracujące w Easy Nails, salonie mieszczącym się w Warszawie, mają również do zaoferowania swoim klientom pedicure Callus Peel. Jest to metoda, która wykorzystuje kwasy kosmetyczne. Tą techniką można bez problemu, a do tego szybko i całkowicie bezboleśnie, pozbyć się zrogowaciałego naskórka. Ma to oczywiście największe znaczenie podczas lata, kiedy odsłaniamy swoje stopy nie tylko na plaży, ale również na basenach i innych kąpieliskach. Ale o stopy tak naprawdę trzeba dbać przez cały rok, ponieważ może się okazać, że po wielu miesiącach zaniedbania warstwa naskórka jest tak gruba, że zwyczajnie nie da się jej usunąć tradycyjnymi, domowymi sposobami. Dodatkowo chyba każdy wie, że dbanie o to, aby nasze stopy były tak samo gładkie jak nasze dłonie, wymaga wiele wysiłku, czasu i systematyczności. Dlatego warto skorzystać z takiego pedicure’u, gdzie oprócz pozbycia się zrogowaciałego naskórka będziemy mieli okazję na masaż stóp oraz poddanie się malowaniu samych paznokci.