Jaki wpływ na jakość snu ma odpowiednio dobrana poduszka?

Jaki wpływ na jakość snu ma odpowiednio dobrana poduszka?

2 września 2015 0 przez Blog4Women

pillow-539898_640

W codziennym zabieganym życiu niewiele myśli się o jakości snu. To błąd, ponieważ bez właściwego odpoczynku niemożliwe jest sprawne funkcjonowanie w ciągu dnia. Brak relaksu wpływa niekorzystnie na wykonywaną pracę i ogólne samopoczucie. Jednym z najważniejszych elementów zdrowego i kompletnego wypoczynku jest właściwie dobrana poduszka.

Bazowe błędy

Zły dobór poduszki może skończyć się nie tylko niewyspaniem, ale wręcz poczuciem odrętwienia i problemami z kręgosłupem lub kręgami szyjnymi. Właściwe dobrane podparcie odpowiednio podtrzymuje głowę, szyję i ramiona w naturalnej, komfortowej linii. Pomoże także zredukować napięcie mięśni, karku i obręczy barkowej, poprawi ukrwienie oraz zapewni dużą dozę odprężenia.

Przed zakupem właściwej poduszki trzeba przemyśleć kilka kwestii. Przede wszystkim należy określić ulubioną pozycję, w której najwygodniej się zasypia. Bardzo ważne są też różnego rodzaju schorzenia, takie jak chrapanie, alergie lub bezsenność. Trzeba także pamiętać o wystroju wnętrza, w którym będą umieszczone poduszki. Warto również przemyśleć wcześniej preferowaną wielkość i kształt podparcia. Przed zakupem należy także dokładnie określić sposób prania i konserwacji konkretnego produktu.

Kilka porad

Dla tych, którzy mają problem z chrapaniem, zaleca się używanie wysokich poduszek. Wyrównują one oddech i pozwalają pozbyć się niechcianej dolegliwości. Godną polecenia jest Poduszka Tempur Symphony z firmy salonsnu.pl. Ze względu na materiał współgrający z ciałem pozwala wyeliminować nie tylko chrapanie, ale także bóle głowy. Osoby lubiące spać na brzuchu powinny zainwestować w podparcie przypominające kształtem motyla, np. Tempur Omracio. Zapewnia ona właściwą wentylację i możliwość bardzo przyjemnego wtulenia się w elastyczny, aksamitny materiał.

Ci, którzy mają problemy z kręgosłupem, powinni spać na profilowanych poduszkach ortopedycznych. Tego typu produkty zapewniają odpowiednie podparcie okolicy szyi, niezależnie od ułożenia ciała. Poduszka Tempur Original została zaprojektowana tak, by działać terapeutycznie i odprężająco na mięśnie i układ kostny. Ułatwia także oddychanie podczas snu. Nowoczesne technologie stosowane podczas produkcji pozwalają na takie dopasowanie kształtu poduszki, by idealnie odwzorowywał naturalną pozycję kręgów i głowy. Dzięki temu możliwe jest uzyskanie optymalnego i bardzo wygodnego podparcia.

Ważne informacje dodatkowe

Poduszki powinny być owleczone odpowiednimi poszewkami. Najlepiej jeśli są one wytworzone z materiałów hipoalergicznych i odpowiednio utrzymują one ciepło. Pokrowce powinny być jak najczęściej prane, dlatego ważne jest, by łatwo można było je ściągać i zakładać.

Zarówno poduszki, jak i poszewki, nie mogą gromadzić wilgoci. Namoknięta pościel staje się zwykle siedliskiem bakterii, grzybów i innych mikroorganizmów. Odpowiednio dobrane materiały pozwalają na hamowanie rozwoju pleśni i zapobiegają nadmiernemu namnażaniu się roztoczy.

https://youtu.be/CTBiH8KzKvE

Więcej materiałów wideo można znaleźć również na stronie https://plus.google.com/+KomfortSnu/videos