Zalety opalania natryskowego

Zalety opalania natryskowego

11 września 2015 0 przez Blog4Women

hat-885402_640Każda kobieta marzy o uzyskaniu ciepłego, pięknego koloru skóry. Opalenizna przywodzi na myśl wakacje, kojarzy się z młodością i zdrowiem. Nadmierne przesiadywanie na słońcu jest jednak ryzykowne, przyspiesza procesy starzenia oraz może wywołać raka. Na szczęście istnieją bezpieczne i efektywne sposoby na poprawę kolorytu skóry.

Czym jest opalanie natryskowe?

Alternatywą dla korzystania z kąpieli słonecznych lub wizyt w solarium jest tzw. opalanie natryskowe. Polega ono na równomiernym spryskaniu ciała specjalnym płynem, który barwi skórę. Zabiegi są całkowicie bezpieczne dla zdrowia, ponieważ preparat używany do natrysku nie zawiera w sobie żadnych szkodliwych substancji – w składzie nie znajdzie się ani konserwantów, ani alkoholu. Płyny składają się z wody destylowanej i pochodnej cukru, czyli DHA. Po spryskaniu ciała środek reaguje z aminokwasami znajdującymi się w martwym naskórku i nadaje mu naturalny, brązowy odcień.

Zalety zabiegów

Opalanie natryskowe ma wiele zalet. Pomijając fakt, że jest całkowicie bezpieczne dla zdrowia, warto wspomnieć o innych korzyściach wynikających z zabiegu. Płyn stosowany przez kosmetyczkę świetnie nawilża skórę. Dodatkowo sprawia, że ciało wygląda na szczuplejsze – odpowiednie rozłożenie środka może optycznie ukryć dodatkowe kilogramy. Preparaty używane do natrysku pięknie pachną, dzięki czemu sam zabieg jest bardzo przyjemny, w przeciwieństwie do nakładania samoopalaczy wydzielających przykrą woń. Warto pamiętać także o tym, że opalanie natryskowe pozwala na natychmiastowe osiągnięcie pożądanego efektu. Jeden zabieg wystarczy na uzyskanie odpowiedniego koloru skóry i wyrównanie wszelkich przebarwień. Opalanie natryskowe maskuje także rozstępy, popękane naczynka i siniaki.

Przed samym zabiegiem trzeba się odpowiednio przygotować. Najlepiej przed wizytą w salonie dokonać peelingu ciała – dzięki temu z naskórka zdejmie się tłustą powłoczkę wpływającą negatywnie na trwałość natrysku. Z tego samego powodu przed zabiegiem nie można na skórę nakładać oliwek lub balsamów. Najlepiej do salonu przyjść w ciemnej bieliźnie i przewiewnych ubraniach. Dzięki temu uniknie się ryzyka poplamienia odzieży i roztarcia uzyskanej opalenizny.