Kawa na zawołanie!

Kawa na zawołanie!

14 lutego 2019 0 przez Blog4Women

Zalet picia kawy nie trzeba chyba nikomu wymieniać. Jej aromat i smak sprawia, że ma ona wielu zwolenników. Aby przygotowanie jej nie zabierało nam – zwłaszcza rano – dużo czasu, warto zainwestować w ekspres, który jest wyposażony w system senseo. Czym się różni takie urządzenie od innych, dostępnych na rynku? Czy można zrobić kawę w mniej niż minutę? Jeśli jesteście ciekawi odpowiedzi na te pytania, to czytajcie dalej.

Zwykły ekspres kontra ekspres z funkcją senseo

Parzenie kawy w standardowym ekspresie odbywa się poprzez wsypanie jej do odpowiedniego pojemniczka. Minusem takiego rozwiązania jest to, że nasza kawa nigdy nie będzie taka sama, jeśli chodzi o jej moc. Praktycznie niemożliwe jest, aby co do ziarenka odmierzyć codziennie taką samą ilość kawy. Z kolei ekspres wyposażony w funkcję senseo pozwala nam rozkoszować się idealnym smakiem każdego dnia. Na czym zatem polega różnica? System senseo wykorzystuje kawę w saszetkach. Dzięki temu jej ilość jest dokładnie odmierzona, co gwarantuje doskonały smak, bez konieczności samodzielnego wydzielania odpowiednich jej porcji. Kawa w saszetkach to super rozwiązanie dla osób żyjących w biegu. Każdy, kto szanuje swój czas, z pewnością doceni tego typu wynalazek.

Kawy łyk w mig

Kawa pads świetnie sprawdzi się u osób, które nie mają wystarczająco dużo czasu na przygotowanie tego napoju, zwłaszcza rano, gdy spieszą się do pracy czy na uczelnię. Przyrządzenie takiej kawy zajmuje nie więcej niż pół minuty! Nie wierzysz? Przekonaj się sam, np. zapraszając do siebie grupę znajomych. Czy tradycyjne przygotowywanie kawy dla kilku osób nie zabiera sporo czasu? Wolisz spędzić ten czas z przyjaciółmi niż w kuchni, czekając na zagotowanie się wody? Jeśli na te pytania odpowiedziałeś twierdząco, to kawa w saszetkach z pewnością jest dla ciebie. Plusem dla wielu osób jest również łatwość czyszczenia takiego ekspresu. Wystarczy wyrzucić zużytą saszetkę, bez konieczności czyszczenia urządzenia z fusów. Czyż to nie brzmi wspaniale?