Kurs angielskiego dla dorosłych – czy to ma sens?

Kurs angielskiego dla dorosłych – czy to ma sens?

11 lutego 2019 Wyłączono przez Blog4Women

Znajomość języka angielskiego to już konieczność w dzisiejszych czasach, bo przecież zewsząd od nas otacza – słyszymy go w radio czy w telewizji. Można więc śmiało stwierdzić, że ciężko jest odnaleźć  się w społeczeństwie, nie znając nawet podstaw języka. Większość z nas miała lub ma nadal kontakt z tym językiem, ale co z tymi, którzy naukę chcieliby zacząć jako dorośli? Czy to może się udać?

Na naukę nigdy nie jest za późno!

Dla tych, którzy zastanawiają się czy warto w ogóle zaczynać naukę mając więcej niż 40 czy 50 lat, odpowiedź jest prosta – warto. Na naukę nigdy nie jest za późno i nie ma tu żadnych limitów wiekowych, bo rozpocząć może każdy. Wystarczą chęci i motywacja! Dużo ludzi błędnie uważa, że przecież są już za starzy, a tylko dzieci chłoną widzę jak gąbki i tylko wtedy nauka ma sens. Fakt, dorośli trochę inaczej przyswajają wiedzę, ale i dla nich są odpowiednie metody nauczania. Angielski dla dorosłych Częstochowa http://tarkowski.edu.pl/ jak najbardziej ma sens, potrzeba tylko wiary we własne możliwości, chęci no i oczywiście motywacji. A wtedy wszystko się uda.

Jak się uczyć będąc dorosłym?

Dorośli niestety mają to do siebie, że często zaczynają szukać wymówek i szybko się poddają, bo po prostu im się nie chce. Zawsze znajdzie się powód żeby przełożyć lekcję – praca, obowiązki domowe czy pilny wyjazd, można by tak wymieniać bez końca. Każda wymówka jest dobra, aby odłożyć naukę na później, ale po czasie ciężko jest do niej wrócić. Dlatego dobrą formą nauki będą zajęcia w szkole językowej, odbywają się one regularnie, a więc uczą systematyczności. Z naszą obecnością czy też bez niej – i tak się odbędą, a nie uczęszczając regularnie stracimy nie tylko czas, ale też pieniądze. To trochę motywuje do uczęszczania na nie regularnie, a żeby szybko się nie zniechęcać to warto stawiać sobie małe cele, do których będziemy powoli dążyć. Jakie jeszcze są zalety pracy w grupie? Możliwość konwersacji z innymi ludźmi, którzy są na podobnym poziomie, a wszystko to pod okiem lektora, który poprawi każdy błąd.