Bolesny problem – jak go rozwiązać?

Bolesny problem – jak go rozwiązać?

17 lutego 2019 0 przez Blog4Women

Wbrew pozorom u wielu pań występuje ból podczas, przed lub po stosunku. Najczęściej problem ten dotyczy kobiet, które nie ukończyły jeszcze 30 lat. Choć zdarzają się wyjątki. Silny ból pociąga za sobą wiele negatywnych skutków, wśród których można wymienić m.in. brak odczuwania przyjemności ze współżycia oraz po prostu cierpienie. Nierzadko zdarzają się również nieporozumienia między partnerami. Jak można sobie poradzić z tą dolegliwością? Jeśli problem ten dotyczy także waszego związku, to czytajcie dalej. 

Źródło bólu

Dolegliwość, jaką jest wspomniany wcześniej ból, może wynikać z nieprawidłowej budowy narządów płciowych, infekcji, a także czynników psychologicznych. Do najczęściej wymienianych przyczyn tego rodzaju schorzenia możemy zaliczyć suchość pochwy, stany zapalne w okolicy narządów płciowych, choroby i nieprawidłowości anatomiczne, poród, nieprzyjemne wspomnienia z prób współżycia w trakcie infekcji, strach przed niechcianą ciążą oraz molestowanie seksualne przed laty.

Czy da się to wyleczyć?

Problem związany z bólem da się rozwiązać, potrzeba jednak czasu i cierpliwości. Leczenie powinno zostać skonkretyzowane przez specjalistę – najczęściej ginekologa lub urologa. Jeśli terapia zostanie wdrożona jak najszybciej, to i my w niedługim czasie dostrzeżemy różnicę. Aby ustalić dokładną przyczynę bólu, lekarz przeprowadzi z nami szczegółowy wywiad, wykona badanie mikrobiologiczne oraz fizykalne narządów płciowych. Leczenie opiera się przede wszystkim na przyjmowaniu środków farmakologicznych, a podczas jego trwania zalecana jest wstrzemięźliwość seksualna.

Czy i kiedy warto wybrać się do seksuologa?

Jeśli podczas diagnozowania przyczyn występowania bólu okaże się, że powodem są czynniki psychologiczne, to warto znaleźć dobry gabinet seksuologiczny Częstochowa http://andrzejkubat.pl/, w którym uzyskamy specjalistyczną pomoc. W wielu przypadkach bolesny problem podczas współżycia staje się podłożem konfliktu z partnerem. Jeśli próby jego załagodzenia nie powiodły się, to wizyta u seksuologa może być ostatnią deską ratunku. I warto z niej skorzystać, żeby odzyskać radość z seksu.