Jak wybrać salon manicure?

Jak wybrać salon manicure?

8 lutego 2016 0 przez Majka

hand-1105373_640

Najczęściej manicure jest jedną z usług oferowanych przez salony kosmetyczne, więc wiele klientek, zadowolonych z pozostałych zabiegów, nie mają z tym problemu. Gorzej, jeżeli tak nie jest i trzeba wybierać spośród coraz bogatszej oferty zakładów kosmetycznych, tych dedykowanych tylko manicure i pedicure czy też coraz popularniejszych nail barów. Jak zyskać pewność, że zabieg zostanie wykonany po prostu tak, jak się tego oczekuje.

Gdzie szukać dobrego salonu?

Najlepszymi doradcami mogą się w tym przypadku okazać przyjaciółki, znajome z pracy lub rodzina. Warto również wyszukać kilka lokalnych salonów w sieci i przy okazji zweryfikować opinie na ich temat na forach lub grupach w social media. Zadowolone klientki to najlepsza gwarancja profesjonalizmu personelu i obietnica zadowalających efektów. Równie istotne jest zaznajomienie się z ofertą firmy na jej stronie internetowej albo na Facebooku. Warto pamiętać, że cena nie powinna być głównym kryterium. Wyjątkowo tani manicure może i będzie dobrą inwestycją z punktu domowego budżetu, ale niska cena najczęściej oznacza kiepskie kosmetyki używane podczas zabiegu.
Tak samo istotny będzie pierwszy kontakt. Umawiając się na wizytę można oczywiście zadzwonić, to z pewnością bardziej komfortowe rozwiązanie. Niemniej jednak najlepszym rozwiązaniem jest wizyta w salonie. To okazja do zapoznania się z panującą tam kulturą, standardami oraz innymi istotnymi czynnikami.

Na co zwrócić uwagę?

Już od progu można sprawdzić, czy w salonie jest czysto. Jeżeli w powietrzu od wejścia czuć chemikalia, gdzieś na półce widać kurz, a na podłodze kłębki kurzu – naprawdę warto poszukać dalej. Jeżeli personel nie zwraca uwagi na czystość podłogi to jak klienta może być pewna, że narzędzia używane do manicure zostały dokładnie zdezynfekowane po ostatniej klientce? Swoją drogą, najlepiej o salonie świadczy używanie jednorazowych narzędzi. Ważny jest też asortyment. Warto zapytać o to, jakiej marki top coat jest stosowany w salonie, jakie lakiery, jak wygląda paleta kolorów. W dobrym salonie manicure klientka powinna przebierać w niemal każdym odcieniu. W dodatku najlepsze salony nieustannie aktualizują swoją ofertę o odcienie, które są modne w danym sezonie.
Jeszcze jednym istotnym czynnikiem jest sam personel. Oczywiście bardzo ważne jest doświadczenie, ukończone kursy i talent manikiurzystki, niemniej jednak warto też zwrócić uwagę na kulturę i sposób zachowania pracowników. W dobrym salonie przykłada się ogromną wagę do życzliwości wobec klientów.