Dla kogo depilacja woskiem?

Dla kogo depilacja woskiem?

16 lutego 2016 0 przez Majka

naked-453253_640

Gładkie, pozbawione włosków ciało to jeden z głównych wyznaczników atrakcyjności. Nie tylko wśród kobiet – coraz częściej również panowie przyznają, że po depilacji czują się bardziej komfortowo. Zabieg nie jest skomplikowany i można go wykonać w niemal każdym salonie kosmetycznym. Na czym polega woskowanie i kto może z niego korzystać?

Czym jest woskowanie?

Depilacja woskiem to metoda polegająca na usunięciu zbędnego owłosienia poprzez wykorzystanie rozgrzanego wosku nakładanego na skórę. Dzięki swoim właściwościom wosk wnika do mieszków włosowych i zespaja z nimi, co pozwala wyrwać je w całości, nawet z cebulkami. To skutecznie wydłuża okres pomiędzy jedną, a drugą depilacją, zwłaszcza w porównaniu z goleniem się tradycyjną maszynką. W salonach kosmetycznych wykonuje się depilację na ciepło oraz na zimno. W przypadku tej drugiej wprawdzie minimalizuje się ryzyko poparzenia skóry, ale z drugiej strony efekty są zdecydowanie mniejsze. Często dochodzi jedynie do urwania włosków przy powierzchni skóry, co może powodować ich wrastanie. Chociaż depilacja woskiem to coraz popularniejszy zabieg w ofertach salonów kosmetycznych, warto upewnić się, że wybieramy najlepsze miejsce. Tylko w dobrych salonach używa się najlepszych kosmetyków oraz zwraca szczególną uwagę na higienę i standardy pracy.
Nie ma specjalnych wymagań co przygotowania przed zabiegiem. Co najmniej na dobę przed zaleca się jedynie wykonanie peelingu całego ciała. Dzięki temu wosk zadziała jeszcze lepiej, a mniejsze, delikatniejsze włoski odrastające po depilacji nie będą wrastać.

Dla kogo jest ten zabieg? 

Z woskowania powinny zrezygnować osoby mające problem z wrażliwą skórą lub pękającymi naczynkami. Zabieg sprzyja pojawianiu się licznych podrażnień i pękaniu naczyń krwionośnych. Odradza się go też tym osobom, które chorują na żylaki, cierpią na wszelkiego rodzaju zapalenia skóry itd. Tym bardziej metodę odradza się przy występowaniu jakichkolwiek stanów ropnych lub świeżych ran. Mimo wszystko zabieg nie jest wskazany dla osób o bardzo niskim progu bólu. Kłopotliwym tematem jest depilacja woskiem u kobiet w ciąży. W wielu salonach jest ona niemożliwa, w innych natomiast personel przeprowadza zabieg tylko wtedy, kiedy kobieta już wcześniej korzystała z tego typu zabiegów regularnie. W przeciwnym razie woskowanie może wywołać niepotrzebny ból i stres, którego należy unikać w ciąży.