Czy depilację woskiem można łączyć z opalaniem?

Czy depilację woskiem można łączyć z opalaniem?

21 lutego 2016 0 przez Majka

exposure-to-the-sun-1169816_640

Wiele kobiet wybierając się na wakacyjny wyjazd marzy o pięknej, zadbanej i gładkiej skórze. Niektóre z nich chcą założyć skąpe bikini, spod którego nie będzie wystawać zbędne owłosienie. Wakacje kojarzą nam się przeważnie z wodą, piaskiem i oczywiście słońcem. Niestety niektóre metody depilacji nie mogą być łączone z opalaniem. Tak jest między innymi w przypadku woskowania.

Depilacja woskiem oraz opalanie jest możliwe, ale tylko w odpowiednim odstępie czasowym. W trakcie zabiegu z użyciem wosku, włoski są wyrywane razem z cebulkami, co powoduje powstanie w skórze otwartych kanalików. Dodatkowo podczas depilacji może dojść do uszkodzenia naskórka, przez co skóra w takim miejscu będzie bardzo wrażliwa. Opalanie kojarzy nam się z chwilą relaksu i odpoczynku. Niestety tak na prawdę jest ono mało higieniczne- do spoconej skóry bardzo szybko przylepiają się ziarenka piasku i drobinki pyłu, które mogą prowadzić do powstania mało estetycznych przebarwień.

Brak odpowiedniego odstępu czasowego pomiędzy woskowaniem a opalaniem może nieść ze sobą przykre skutki. W uszkodzonych miejscach, po kąpieli słonecznej, mogą się pojawić brzydkie plamy, które z czasem często zmieniają się w blizny. Po depilacji konieczne jest aby podrażniona skóra odpoczęła. Jeśli zostanie poddana silnemu działaniu promieni UV grozi jej poparzenie. Również zaczerwienienia, które pojawiły się po depilacji, pod wpływem słońca mogą pozostać na skórze przez dłuższy czas, a przecież każda kobieta chce wyglądać na plaży pięknie. Dlatego też planując urlop lub nawet zwykłe wyjście do solarium, warto pomyśleć wcześniej o odpowiednim terminie zabiegu depilacji.

Pamiętajmy, że opalanie jest możliwe zarówno przed, jak i po woskowaniu. Można zdecydować się na zabieg w profesjonalnym salonie kosmetycznym. Wtedy też kosmetyczka powinna poinformować nas, że bezpośrednio przed depilacją nie powinniśmy korzystać z solarium lub opalać się na słońcu przez 1-3 dni przed zabiegiem. Po wykonaniu woskowania natomiast nie powinniśmy wystawiać się na działanie promieni słonecznych od 24 godzin do nawet kilku dni (w zależności od wrażliwości skóry).

Co ważne, depilacja woskiem zmienia końcowy efekt użycia samoopalacza oraz opalania natryskowego. Ponieważ substancja opalająca utrwala się przez kolejne 12 godzin, specjaliści odradzają depilację woskiem oraz peeling. Obydwa zabiegi lepiej wykonać na minimum dwa dni przed nałożeniem specyfiku.