Gdzie wykonać pedicure?

Gdzie wykonać pedicure?

1 lutego 2016 0 przez Majka

painting-fingernails-635261_640Większość z nas dba o własne stopy jedynie latem, kiedy praktycznie cały czas są na widoku. To właśnie wtedy zakładamy odkryte buty, np. sandałki. Popękane pięty lub brzydkie paznokcie nie będą stanowiły dla nas ozdoby, dlatego warto regularnie wykonywać pełny pedicure.

Nic nie stoi na przeszkodzie, by o stopy dbać domowymi sposobami. Musimy jednak liczyć się z tym, że pedicure w domowym zaciszu może nam zająć trochę czasu, zwłaszcza jeśli nie mamy wprawy. Do podstawowego zabiegu wystarczy zwykła tarka, pilniczek i lakier do paznokci. Na początku należy dokładnie wymoczyć stopy i usunąć, przy pomocy tarki lub drobnoziarnistego pumeksu, zrogowaciały naskórek. Możemy na przykład zanurzyć nasze stopy w wodzie z dodatkiem specjalnego płynu. Po kąpieli warto wykonać peeling, aby stopy były jeszcze bardziej gładkie. Potem suszymy stopy i odsuwamy skórki z paznokci. Opracowujemy również płytki paznokci i nadajemy im odpowiedni kształt. Po wszystkim możemy pomalować paznokcie lakierem, a gdy ten już wyschnie dobrze jest wmasować w stopy krem odżywczy.

Jeśli jednak nie czujemy się na siłach, aby wykonać pedicure samemu, zawsze możemy udać się do salonu kosmetycznego, gdzie naszymi stopami zajmie się profesjonalistka. Doświadczone kosmetyczki posiadają duże umiejętności i odpowiedni sprzęt, dzięki czemu zabieg przebiegnie szybko i sprawnie. Co więcej, w salonie mamy do wyboru różne rodzaje pedicure’u: klasyczny, spa, vinylux, callus peel lub hybrydowy. Ten ostatni cieszy się największą popularnością, głównie ze względu na dużą trwałość.

Cały sekret dużego powodzenia pedicure’u hybrydowego kryje się we właściwościach lakieru do paznokci. Malując paznokcie zwykłym lakierem narażamy się na szybkie odpryski, nierówności, czy pęknięcia. Hybryda natomiast daje nam pewność nieskazitelnego efektu nawet przez 3-4 tygodnie. Lakier ten łączy ze sobą trwałość żelu ze lśniącym efektem zwykłego lakieru. Zabieg pedicure przy użyciu lakieru hybrydowego wygląda tak samo, jak każda inna stylizacja paznokci u stóp: nadajemy płytce kształt, odsuwamy skórki i odtłuszczamy płytkę. Następnie na paznokcie nanosi się bazę, dwie warstwy lakieru oraz utwardzacz. Wszystko oczywiście musi zostać utrwalone pod lampą UV.
Koniecznie trzeba zapamiętać, że pedicure hybrydowy może zostać usunięty jedynie w salonie kosmetycznym, przy pomocy specjalnego zmywacza. Samodzielne próby zdjęcia lakieru mogą skutkować uszkodzeniem paznokci.