Gładka skóra w miejscach intymnych

Gładka skóra w miejscach intymnych

23 marca 2016 0 przez Majka

woman-9951_640

Gładka i miękka skóra już od wielu lat stanowi symbol kobiecości, piękna i elegancji. Szeroki wybór różnego rodzaju balsamów, kremów czy olejków, sprawia, że nadanie skórze niesamowitej miękkości jest prostsze niż kiedykolwiek wcześniej. Nie zapominajmy jednak o depilacji. Jest ona najbardziej skuteczna jeśli zdecydujemy się na wizytę w profesjonalnym salonie kosmetycznym. Podczas depilacji należy jednak szczególnie uważać na skórę, zwłaszcza jeśli mamy do czynienia z miejscami intymnymi.

Usunięcie zbędnego owłosienia poprawia samopoczucie oraz dodaje pewności siebie. Można to odczuć zwłaszcza w przypadku depilacji miejsc intymnych. Wydepilowane okolice bikini to duży komfort, zwłaszcza latem, gdy często zakładamy kostium kąpielowy. Domowe sposoby są jednak w tym przypadku wysoce ryzykowne. Jednorazowa maszynka do golenia to jeden z najczęściej używanych przedmiotów podczas zabiegów upiększających. Niestety podczas depilacji miejsc intymnych nie jest on zbyt skuteczny. Jak wiadomo, skóra w okolicach bikini jest niezwykle delikatna, dlatego bardzo łatwo jest podrażnić ją ostrą brzytwą. Co więcej, maszynka ścina włoski pod kątem, nie naruszając ich cebulki. Sprawia to, że odrastają szybko i są równie mocna.

Rynek kosmetyczny stale się rozwija i obecnie możemy korzystać z wielu metod depilacji. Ta, wykorzystująca działanie rozgrzanego wosku, dzięki swojej wysokiej skuteczności, stała się jedną z najbardziej popularnych form. Likwiduje ona włosy razem z cebulkami. Odbudowa cebulki to długotrwały proces, dlatego włoski odrastają znacznie wolniej niż w przypadku użycia zwykłej maszynki do golenia. Branża kosmetyczna rozwinęła się w takim stopniu, że klientki salonów mogą nawet wybierać kształty i wzory ułożone z włosków pozostałych w okolicach intymnych. Panie mogą wybierać depilację francuską, a więc taką, charakteryzującą się cieniutkim paseczkiem z włosków. Ten rodzaj bikini od dawna jest uważany za symbol zmysłowości. W przypadku niewielkich wzorków, klientki mogą wybierać koronę, serduszko, strzałkę, kółko i wiele innych. Kobiety, które chcą pozbyć się owłosienia w stu procentach mogą wybrać depilację brazylijską. To doskonałe rozwiązanie dla kobiet, które preferują bieliznę lub kostium kąpielowy z dużym wcięciem.

Depilacja okolic intymnych może być z początku nieco wstydliwym zabiegiem. Personel w profesjonalnym salonie kosmetycznym cechuje się jednak właściwym podejściem i taktem, dzięki czemu każda klientka miło wspomina wizytę.